Feed aggregator

Papež: Každý katolík má být mučedník, protože mučednictví znamená svědectví

www.radiovaticana.cz - 1 hodina 46 min ago
Vatikán. „Poselství svatého Oskara Romera mocně všem bez výjimky připomíná, že každý katolík má být mučedník, protože mučedník znamená svědek,“ řekl papež František v aule Pavla VI. na setkání s pěti tisíci poutníků ze Salvadoru, kteří se účastnili včerejší kanonizace svého krajana.

Papežské videoposelství k říjnovému úmyslu Apoštolátu modlitby

www.radiovaticana.cz - 1 hodina 46 min ago
Vatikán. Papež František jako obvykle doprovodil krátkým videoposelstvím evangelizační úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc říjen, který je věnován poslání zasvěcených osob.

František navštívil Benedikta XVI.

www.radiovaticana.cz - 4 hodiny 53 min ago
Vatikán. Papež František navštívil v sobotu večer emeritního papeže Benedikta XVI. v klášteře Mater Ecclesiae ve Vatikánských zahradách. Podnětem k návštěvě byla nedělní kanonizace jejich společného předchůdce Pavla VI., který při své poslední konzistoři, 27. června 1977, udělil arcibiskupovi Josephu Ratzingerovi kardinálský titul.

Petrův nástupce přijal polského prezidenta

www.radiovaticana.cz - 4 hodiny 53 min ago
Vatikán. Svatý otec František dnes přijal na audienci prezidenta Polské republiky, pana Andrzeje Dudu. Během srdečného setkání, které se uskutečnilo u příležitosti čtyřicátého výročí volby sv. Jana Pavla II. na Petrův stolec, byl položen důraz na křesťanské hodnoty v dějinách Polska, a to zejména při formaci jeho kulturní a náboženské identity.

Papež přijal synodního auditora: „Doufáme, že tě jednou uvidíme v Iráku!“

www.radiovaticana.cz - 4 hodiny 53 min ago
Vatikán. Těmito slovy zakončil, irácký auditor na biskupské synodě, svůj příspěvěk, který si v závěru minulého týdne vysloužil dosud nejsilnější potlesk všech přítomných. Mladý zástupce chaldejské církve zároveň požádal Svatého otce o setkání předtím, než se bude muset vrátit domů ke své těžce nemocné matce.

Nesmíme se poddat démonům války, vzkazuje papež na mezináboženské setkání

www.radiovaticana.cz - 4 hodiny 53 min ago
Vatikán. „Je naléhavé vypracovat společnou paměť, která by zacelila minulé rány, a tkát osnovu budoucího mírového soužití“, píše papež František biskupovi středoitalské Boloni, která letos hostí mezináboženské setkání za mír, organizované každoročně komunitou Sant´Egidio.

Papež: Ježíš nás zve, abychom se vrátili k pramenům radosti

www.radiovaticana.cz - 14. October 2018 - 19:22
Vatikán. Svatý otec František dnes kanonizoval sedm světců. Jde o pět mužů a dvě ženy; šest duchovních a jednoho laika, čtyři jsou z Itálie a po jednom ze Salvadoru, Španělska a Německa.

Svatý otec k mládeži Madagaskaru: Církev je velká rodina, v níž máte stálou oporu a útěchu

www.radiovaticana.cz - 14. October 2018 - 19:22
Vatikán/Madagaskar. Svatý otec zaslal poselství mládeži z Madagaskaru, která se sešla ve městě  Mahajanga ve dnech 8.-14. října.

Prezident Chile na audienci u papeže

www.radiovaticana.cz - 13. October 2018 - 21:46
Vatikán. Dnes ráno přijal Svatý otec v Apoštolském paláci prezidenta Chilské republiky. Sebastián Piñera Echenique se rovněž setkal se státním sekretářem kardinálem Parolinem a sekretářem pro vztahy se státy, mons. Gallagherem.

Ruffini: Doba nám namlouvá, že máme jedinou alternativu: negovat sebe anebo druhé

www.radiovaticana.cz - 13. October 2018 - 21:46
Vatikán. „Tato doba prožívá oxymoron (protimluv) komunikace, která nekomunikuje, mluví a nenaslouchá, vidí a nechápe,“ řekl prefekt vatikánského Úřadu pro komunikaci, Paolo Ruffini, v zahajovací promluvě účastníkům mezinárodní konference o „mírumilovné žurnalistice“, pořádané dnes ve Vatikánu pod patronátem Úřadu pro integrální lidský rozvoj.

Petrův nástupce: Katecheta je svědek mystéria

www.radiovaticana.cz - 13. October 2018 - 21:46
Vatikán. Půldruhého tisíce katechetů z osmačtyřiceti zemí přijalo (ve dnech 20. až 23. září) na pozvání Papežské rady pro novou evangelizaci do Říma, aby se účastnili mezinárodní konference pod titulem „Katecheta, svědek mystéria“.

Propuštění dvou chilských biskupů z duchovenského stavu

www.radiovaticana.cz - 13. October 2018 - 21:46
Vatikán. Papež propustil z duchovenského stavu dva emeritní chilské biskupy na základě aplikace článku č. 21 § 2,2 apoštolského listu Sacramentorum Sanctitatis Tutela v důsledku prokázaných deliktů zneužívání mladistvých.

Papež varoval před „zdvořilými“ démony, kteří přinášejí zesvětštění

www.radiovaticana.cz - 12. October 2018 - 17:24
Vatikán. Je zapotřebí bdělosti před démony, zejména před těmi zdvořilými, kteří vstupují do duše, aniž by to člověk postřehnul – kázal papež František při ranní mši v kapli Domu sv. Marty. Podstatou démona je zvůle, která ničí buď bezprostředně, tedy neřestmi a válkami anebo „zdvořile“, když působí zesvětštění.

Tedžonský biskup: Papežská návštěva v Severní Koreji by byla mílovým krokem k míru

www.radiovaticana.cz - 12. October 2018 - 17:24
Vatikán. Na pravidelném synodním brífinku v Tiskovém středisku Svatého stolce vystoupil  biskup pátého největšího jihokorejského města Tedžonu, mons. Lazarus You Heung-sik.

Papež pozdravil ze synody brazilské věřící

www.radiovaticana.cz - 12. October 2018 - 17:24
Vatikán. Papež František díky moderním technologiím pozdravil přímo ze synodní auly brazilské věřící, kteří dnes slaví svou národní patronku, Pannu Marii z Aparecidy.

Vyjde knižní rozhovor papeže Františka o zasvěceném životě

www.radiovaticana.cz - 12. October 2018 - 17:24
Německo. Kniha pod názvem „Síla povolání“ a podtitulem „Zasvěcený život dnes“ (La fuerza de la vocación. La vida consagrada hoy, Publicaciones Claretianas) shrnuje na sto dvaceti stranách čtyřhodinovou konverzaci s Petrovým nástupcem v Domě svaté Marty.

Blízkovýchodní hlasy ze synody: Mladým křesťanům hrozí islamizace

www.radiovaticana.cz - 12. October 2018 - 17:24
Vatikán. „Jako všichni mladí lidé na světě také blízkovýchodní křesťané očekávají, že tato synoda zodpoví jejich konkrétní otázky a objasní, jak může církev ztělesňovat Ježíše, který je Spasitel a nejlepší přítel mladých duší“, doufá syrsko-katolický patriarcha Ignác Youssif III. Younan.

Kanonizace dvou mužů, kteří vydali život za církev

www.radiovaticana.cz - 12. October 2018 - 17:24
Vatikán. Na nedělní kanonizaci na Svatopetrském náměstí se očekává účast sedmdesáti tisíc věřících. Brífink v Tiskovém středisku Svatého stolce přiblížil životní osudy dvou ze sedmi nových svatořečených, papeže Pavla VI. a salvadorského arcibiskupa Oscara Arnulfa Romera.

Pár slov k blogům

signaly.cz - 12. October 2018 - 6:05
Milí Signálníci, ráda si pročítám vaše blogy a vcelku mě těší, že poslední dobou se nám tu na Signálech objevuje nemálo zajímavých článků. Díky za vaše postřehy, příběhy, doporučení, úvahy. foto: www.pixabay.com, CC0 Už jste si proklikali záložku…

O zápase s Bohem v modlitbě

www.radiovaticana.cz - 11. October 2018 - 20:00

Vatikán. „Prosíme-li Pána, musíme být neodbytní,“ kázal dnes papež při ranní mši v kapli Domu sv. Marty. Bůh je přítel, který nám může dát vše, co potřebujeme.

Stránky

Subscribe to OŘÍK agregátor