4. koncert „Hudebního jara Zdeňka Pololáníka“

13.06.2011 - 19:30

Mimořádný koncert“ se bude konat 13. 6. v bazilice Porta coeli v Předklášteří. Začátek je v 19.30.

Představení účinkující varhanice

Příjemným bonusem letošního ročníku festivalu bude vystoupení americké varhanice JOAN DEVEE DIXON v bazilice Nanebevzetí Panny Marie kláštera Porta Coeli.

JOAN DEVEE DIXON je profesorkou na Frostburg State University v Marylandu. Svou profesionální kariéru začala se Sirem Neville Marrinerem a s Minnesota Orchestra. Podnikla rozsáhlá turné po celých Spojených státech, v Anglii, Francii, Německu, Švýcarsku, Rakousku, Itálii, Izraeli, Palestině, Japonsku a České republice. Hrála také ve Westminsterském opatství, Westminsterské katedrále a Templářském kostele v Londýně, na radnici v Oxfordu, v Americké katedrále v Paříži, v katedrále sv. Marka v Benátkách, v katedrále sv. Ondřeje v Tokiu, v Mírovém středisku v Betlémě v Izraeli, v Národní katedrále ve Washingtonu, ve Světovém centru v Atlantě.

V roce 2007 hrála na pozvání Czech Heritage Foundation premiéru Polka Mass (mše v rytmu polky) v kostele sv. Václava ve Spillville ve státě Iowa, známém pobytem skladatele A. Dvořáka, a od té doby působí jako varhanice a skladatelka této farnosti. Získala několik cen ve Spojených státech, napsala monografii o americkém skladateli Georgi Rochbergovi a spolupracuje se skladatelkou Emmou Lou Diemerovou, jejíž více než stovku děl uvedla ve světové premiéře. Již dvacet let je činná jako chrámová varhanice, ředitelka kůru a zástupce pastora. Jako dobrovolnice působila v misiích v Japonsku, Palestině a v rámci Červeného kříže pomáhala při hurikánu Katrina. Je členkou Americké společnosti varhaníků (American Guild Of Organists). V roce 2008 se poprvé zúčastnila festivalu Americké jaro v České republice.

Převzato z webových stránek
Městského kulturního střediska v Tišnově