Bari

Dovolená trochu jinak aneb Bari - město sv. Mikuláše

Určitě znáte to pořekadlo: „Nestraš Mikulášem v létě!“ A představte si, že já Ho letos potkala už v květnu. A byl to skutečně On. Ne v převleku, kdy zkoumáme, čí to jsou boty, ne s mitrou na hlavě a s berlou, ale byl to skutečně On, jediný, pravý a živý!? Pardon, mrtvý, pardon, ať mi to sv. Mikuláš odpustí, ale ono z něho za těch cca 16 století moc nezbylo. To, co zbylo, se vejde do malé, malinkaté schránky, která je uchovávaná v kryptě pod oltářem v basilice San Nicoly v Bari.

Bari leží na východním pobřeží Itálie, skoro v patě té italské „boty“ a je od nás vzdálené stejně jako Neapol. Dostala jsem se tam se svým manželem, který jezdí do Itálie pracovně každý týden, takže pro něho to byla běžná cesta do práce, ale pro mě tak trochu zvláštní dovolená.
Jestli se chcete dozvědět více o Bari, o historii tohoto velkého přístavu, o hrobu sv. Mikuláše a jak se dostaly tyto ostatky do Itálie, tak přijďte 9.12.2006 k nám, do kostela zasvěceného sv. Mikuláši do Veverských Knínic v 17 hodin na mši sv. Po ní vám o této nezvyklé pouti řeknu víc a také vám ukážu fotografie z této cesty.

Autoři článků: