Kalendárium plánovaných akcí (2005)

Kalendárium plánovaných akcí aneb Co nás čeká od Vánoc do Velikonoc

7.1.2006 sobota 17.00 Sokolovna Ostrovačice Divadelní představení: Jesus Christ supermlád. Jde o muzikál o událostech, které se staly okolo roku 0, a nastudoval je soubor s názvem Spojené farnosti. Tento soubor vznikl přibližně před 14 lety
v Zakřanech a postupně se rozrůstal o členy z farností Zbýšova, Zbraslavi a později i s dalších okolních vesnic. Během těchto 14 let soubor vystoupil s řadou vánočních her - např. „Za časů krále Heroda“, „Pěr hvězd“ (Hra ze života sv. Jana Nepomuckého) nebo muzikálem „Pastýř Vojtěch“ (k miléniu sv. Vojtěcha) či Jesus Christ Supermlád.
Premiéra současné hry JESUS CHRIST SUPERMLÁD se udála 6. června 2004 ve Zbraslavi a nyní máme i my možnost jedinečným způsobem - díky souboru Spojené farnosti - připomenout si všechny události z doby Ježíšova narození.
Doporučuje Magda Valešová.

21.1.2006 sobota 17.00 Kulturní dům Říčany
Koncert: Kapucíni
Kapucíni jsou nejstarší jediná slovenská hudební skupina řeholníků, která vznikla ještě za totality. Tvoří ji 8 řeholníků a 2 laici, hrají vlastní tvorbu, vydali několik CD, pořádají koncerty na Slovensku i v zahraničí. Každý, kdo si poslechl alespoň část jejich tvorby, mohl si povšimnout různorodosti hudebních žánrů - od folku přes jazz, blues, country až po pop.
My jsme měli možnost je poznat již v lednu 2000, kdy měli koncert v kostele ve Veverských Knínicích a vystoupili při bohoslužbách v Říčanech.
Všichni členové seskupení oplývají optimismem, který určitě přináší do jejich vystoupení zajímavý humor a zpestřuje už tak hudebně a obsahově pestrou skladbu.
Doporučuje Pavel Pospíšil.

12.2. 2006 Při všech mších sv. bude udílení Svátosti nemocných.

1.3.2006 Popeleční středa

9.,10. a 11.března 2006 Kostel sv. Václava a sv. Jana Křtitele, Ostrovačice POSTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA
Duchovní obnova je příležitost připravit se nejen na Velikonoce hlouběji, ale také zamyslet se nad sebou, prohloubit osobní vztah lásky k Bohu a lidem.
Proto Vás všechny prosíme, udělejte si na tyto tři dny v osobním programu volno a nechejte se pozvat v jednotlivých odpoledních a večerních zamyšleních k bližšímu setkání s Bohem. Sloužit nám bude svými promluvami zkušený duchovní vůdce P. Jan Rybář TJ, z Trutnova.
Doporučuje P. Bedřich Provazník.

Od 12.3. 2006 (v týdnu) Setkání seniorů

Od 19.3. 2006 Zahájení přípravy na první sv. přijímání

26.3. 2006 neděle „Misijní koláč". Tuto 4. postní neděli již tradičně prostřednictvím Papežského misijního díla dětí myslíme na hladovějící děti v misiích. Naše děti ve spolupráci s Vámi
dospělými připraví pečivo, které v kostele nabízejí k prodeji. Výtěžek je poslán do misií. V minulých letech jste byli skutečně štědří, věříme, že i letos akci našich dětí podpoříte.
Doporučují katechetky.
...

16.4. 2006 Velikonoce
Nenechte si to ujít.