Kapucíni v Říčanech

Tak je to konečně tady. Sobota 21. ledna [2006] je den, na který se těšíme. Po mnoha přípravách budeme odměněni. Dnes se má totiž v Říčanech uskutečnit koncert Kapucínů, skupiny, která mě oslovila již před šesti lety ve Veverských Knínicích. Koncert je naplánovaný na pátou hodinu odpolední. My jsme si pro jistotu dali
sraz už o půl čtvrté.

Už bylo půl a v sále jsme zatím jen dva - já a hudebník Pavel Helán, který bude koncert ozvučovat. V klidu jsme alespoň mohli nachystat mikrofony a začali se těšit na příjezd kapucínů. S Pavlem jsme rozvinuli debatu, při které jsem se občas díval na hodinky a kontroloval čas. Ten ubíhal rychle a kapucíni nikde. Co teď?
Okolo půl páté mně začalo být opravdu úzko. Telefon jsme na sebe neměli a tak v dnešní přetechnizované době nezbývalo nic než čekat.

V 16.45 začali chodit první diváci. Kapucíni nikde. Čekáme. Co když nepřijedou? Najednou se otevírají dveře a v nich se objeví první řeholník. Ten kámen, který mně spadl ze srdce, musel být určitě slyšet.

Koncert, který následoval, určitě ale vše vynahradil. Alespoň pro mě je to zážitek, ze kterého mohu čerpat hodně dlouho.

Kapucíni díky!

Autoři článků: