Ohlédnutí za charismatickou konferencí

Měla jsem možnost zúčastnit se charismatické konference ve dnech 9.-13. 7. tohoto roku. O této akci jsem se dozvěděla z rádia Proglas a také z letáčku, který byl umístěn na nástěnce v kostele.

Ráda bych se s vámi podělila o radost, kterou jsem spolu s ostatními mohla prožívat. Konference se konala stejně jako loni v Brně na výstavišti v pavilonu F. Bylo to setkání věřících lidí z celé republiky. A protože toto byla již v pořadí 19. konference, někteří tam nebyli poprvé, ale zúčastňují se jí každý rok. Nelitují ani námahy spojené s cestováním z různých koutů republiky.

Velkou většinu přítomných tvořili mladí lidé s malými dětmi. Děti od 4 do 14 let měly v dob přednášek svůj vlastní program, tzv. Dětskou konferenci. Ty menší si rodiče opatrovali sami. Nikdo by nevěřil, že při tak velkém množství lidí (cca 5 až 6 tisíc) včetně spousty malých dětí, tyto děti vůbec nerušily. Zvláštní!?

V době přestávek byla možnost adorace Nejsvětější Svátosti na přilehlém prostranství ve velkém otevřeném stanu. Byla také možnost nákupu a prohlídky velkého množství knih a také zakoupení CD a DVD z přednášek. Rovněž byla možnost sdílet se svými sousedy, třebas až z Prahy, Bratislavy i odjinud, své dojmy.

Ten, kdo zažil tuto nádhernou atmosféru, protkanou zajímavými přednáškami, chválami, zpěvem a společným slavením mše sv., taky vzájemným setkáváním se zajímavými lidmi, rád přichází znovu. Je to velké obohacení pro naši často unavenou, smutnou a vyprahlou duši, která potřebuje alespoň jednou za čas načerpat nových sil, povzbuzení a radosti, která je cítit na každém kroku. Zvláště v současné době, kdy negativní zprávy převažují ve všech médiích, je třeba světu a svému okolí přinášet radost, pokoj a naději. A tu přece máme v Ježíši Kristu.

I přes všechny nám zřejmé těžkosti nestyďme se a snažme se v síle Ducha sv. proměňovat tento svět!

Příští, již dvacátá charismatická konference, se bude konat opět v Brně na výstavišti v první polovině července 2009. Nenechte si ji ujít.

Autoři článků: