Pěší pouť na Velehrad (pozvánka)

21.08.2009 - 07:30

I letos se bude konat pěší pouť na Velehrad, kam poutníci z osmi světových stran připutují 22. srpna a budou spolu slavit mši sv. na tomto slavném a krásném místě. Každý z nás se může připojit ke kterémukoli proudu (popsány jsou zde), nejvíce v úvahu však připadají dva: "jižní" a "jihozápadní".

Jižní proud

Ostrovačický a veverskokníničský farář by chtěl jít jako v předchozích letech z Ratíškovic v tzv. jižním proudu.

Vycházet se bude v pátek v 7.30 z Ratíškovic. Po celodenním putování (25 km?) dorazíme do Boršic u Velehradu, kde je pro nás připravena večeře a nocleh. Další den pak ujdeme zbylých zhruba 8 km, a jsme na Velehradě!

Jihozápadní proud

Spřátelená sousední farnost Brno - Bystrc nás pozývá k tomu, abychom se připojili k nim. Jedná se zde samozřejmě o putování delší. Poutníci vycházejí již ve středu 19. srpna v 6.30. Půjdou tři celé dny přes Blučinu, Žarošice, Věteřov, sv. Kliment do Buchlovic. Na poslední den zbývá rovněž 8 km.

Autobus

Ještě jsou nějaká volná místa v autobuse, který objednala farnost Brno - Bystrc. Autobus může přivézt zájemce v sobotu do Buchlovic a dát jim příležitost absolvovat posledních 8 km pěšky anebo přímo na Velehrad. Tentýž autobus po 16. hodině bude vyjíždět z Velehradu, aby dopravil poutníky zpět. Zájemci se přihlaste u pí Jany Pálkové (mobil 608470415).

Přiložené fotografie jsou z loňské pouti