Po stopách koledy "Tichá noc"

Když padl na konci besedy o koledě "Tichá noc" návrh, že bychom mohli místa spojená se vznikem koledy navštívit, málokdo věřil tomu, že by se pouť mohla opravdu uskutečnit. Postupně ale, po zveřejnění pozvánky na pouť (viz taky zde), rostl počet zájemců a nakonec se naše plány staly skutečností.

Ve dnech 8. a 9. května se jsme navštívili krásná místa kolem rakouského Salzburgu, zvláště ta, kde pobývali autoři textu i melodie koledy Josef Mohr a František Xaver Gruber. Vedoucím zájezdu, a to opravdu velice kvalifikovaným, byl pan ThLic. Peter Žaloudek, který nám všechno ukázal a podrobně povykládal.

Bylo nás (i s řidičem) 54, nejvíce z Říčan, samozřejmě taky z Ostrovačic, Veverských Knínic, a rovněž z jiných míst (Tišnov, Chudčice, Třešť, Velká Bíteš, taky z Bratislavy a samozřejmě z Vídně), a především ze Zbraslavi, dokonce i několik členů skupiny Soumrak, kteří nám (spolu s naším Vaškem z Veverských Knínic) dlouhou cestu zpříjemnili krásným zpěvem.

Modlili jsme se během pouti a duchovně jsme byli spojeni s těmi, které jsme nechali doma, s ostatními farníky, s o. Petrem Nešporem, který slavil nedělní mše svaté v našich kostelích, taky s těmi našimi farníky, kteří se právě nacházeli na pouti ve Svaté zemi, nebo s Petrou, která v Domašově z rukou biskupa přijímala v neděli 9. května svátost biřmování. Počasí nám přálo (zmokli jsme pouze jednou) a tak jsme mohli sát plnými doušky všechnu krásu kolem nás.

Fotky z pouti

1. den

2. den