Po stopách koledy "Tichá noc" (pozvánka)

08.05.2010 - 06:00

V květnu se chystáme na farní poutní zájezd „Po stopách koledy Tichá noc“.

Cílem pouti budou místa v Solnohradsku v Rakousku, kde přibližně před 200 léty působili Franz Xaver Gruber a Josef Mohr, kteří tam v roce 1818 složili jednu z nejznámějších a nejhezčích vánočních koled „Tichá noc”.

Pouť bude dvoudenní, uskuteční se 8. a 9. května. Odjezd autobusu ráno v sobotu plánujeme na 5.00 hod., návrat v neděli večer okolo 22. hodiny.

Poutníci navštíví městečka Wagrain, Hallein, Oberndorf-Laufen (kde je zajištěn nocleh), Arnsdorf a Salcburk, m. j. rodiště W. A. Mozarta. Cesta bude spojena s vycházkami po nádherném kraji s výhledy na Alpy a poznáváním způsobu života lidí v této oblasti. Solnohradsko je známo úchvatnými partiemi alpských hřebenů a údolí, jezer a typické architektury. Jistě i cesta podunajskou trasou bude velmi přitažlivá. Na příhodném místě tam bude sloužena poutní mše sv.

Průvodcem bude pan Peter Žaloudek, léta žijící ve Vídni, dobrý znalec těchto míst, který napsal v roce 2008 publikaci "O pozoruhodných okolnostech vzniku koledy Tichá noc“. Ostatně, jeho přednáška o koledě na naší faře v lednu byla i prvním popudem k organizování této pouti.

Předpokládaná cena zájezdu je 1800 Kč (v ceně je nocleh se snídaní, cesta autobusem, vstupné do muzea a pojistění). Konečná cena zájezdu závisí především na závěrečném vyúčování dopravní společnosti.

Právě se na cestu začalo vybírat 700,- Kč. Při vybírání těchto peněz je třeba, abyste nahlásili své jméno a příjmení, adresu a rodné číslo. Zajišťuje se pojištění, ke kterému je třeba dodat právě tyto údaje. Jinak si, prosím, účastníci vyměňte minimálně 40 euro, které jsou zapotřebí na nocleh a vstupné. Vyměňte si samozřejmě o něco více pro svou osobní potřebu, jídlo a podobně.

(O uskutečněné pouti viz zde).