Pouť na Vranov 8.9.2010 (pozvánka)

08.09.2010 - 08:00

Ve středu 8. září 2010 se chystáme na pouť na Vranov u Brna. 8. září slavíme Narození Panny Marie a tamní poutní kostel je zasvěcen právě tomuto tajemství. Je to jedno z nejbližších poutních míst a až do 50. let minulého století se k svátku Narození Panny Marie konávala z našich farností třídenní pěší pouť na Vranov a do Křtin.

Současně se jedná o jedno z nejvýznamnějších poutních míst celé brněnské diecéze. Mariánský chrám Panny Marie ve Vranově u Brna si letos připomíná 770 let od zjevení Panny Marie Vranovské. O tomto krásném místě si více můžete přečíst zde.

Naše pouť se koná v rámci pravidelných setkání seniorů a my tentokrát pojedeme autobusem. Přesné údaje o pouti budou včas oznámeny. Nyní je třeba se přihlásit co nejdříve, abychom mohli autobus objednat. Zváni jsou nejen senioři, ale všichni kterým to dovolují jejich možnosti a mají čas a chuť.

Aktualizace dne 4. 9. 2010

Vyjíždíme v 8.30. Autobus pojede naší známou trasou - vyjíždíme od autobusové zastávky v Říčanech, pojedeme přes Ostrovačice (zastávka u Mikulášků) a pak do Veverských Knínic. Na Vranově si nejprve prohlídneme kostel a přilehlé budovy, pak bude mše sv., kterou bude sloužit generální vikář Jiří Mikulášek v 11.15 hodin. Pak bude krátká přestávka na oběd. Po něm se vypravíme do Křtin a pak zpět domů, kam bychom měli přijet mezi 15. a 16. hodinou. Částka, pravděpodobně 125,- Kč, se bude vybírat v autobuse.