Velehrad (1993)

Na Velehrad nás jelo devět z Říčan. Byli jsme ubytovaní na školách v Uherském Hradišti. Setkání začalo v úterý 10.8. mší svatou na náměstí v Uherském Hradišti. Každé ráno začalo slovem na den, které měl některý z přítomných kněží, nechyběly ani katecheze našich biskupů, kteří sloužili i mši svatou. Každá diecéze také připravila asi hodinový program s různými scénkami a písničkami.
Ve čtvrtek proběhlo sportovní odpoledne, kdy se mimo jiné odehrál fotbalový zápas kněží ze sekce pro mládež proti zbytku světa. Na tomto fotbalovém utkání, kde kněží vyhráli, byl rozhodčím pan biskup Lobkowicz.
V pátek se konal koncert hudební skupiny Učedníci, v sobotu večerní slavnost světla, které se účastnil nejen arcibiskup Jan Graubner, ale i papežský nuncius Giovanni Coppa. Tato slavnost byla snad pro nás všechny největším zážitkem z celého setkání. V rukou jsme drželi rozžaté svíčky, zpívali a snad každý z nás cítil přítomnost Boží.
V neděli se naše setkání dovršilo mší svatou, slouženou arcibiskupem J. Graubnerem. Pak následovalo zasvěcení mládeže Panně Marii. Po obědě jsme se rozjeli do svých domovů s myšlenkou,  že se příští rok na Velehradě zase sejdeme.

Autoři článků: