Andělé na zemi...

Nedávno se mi dostalo do rukou přání, na něm byla fotka člověka, k ní přikreslena křídla a pod tím napsáno: „TOHLE JE MŮJ ANDĚL NA ZEMI“. Bylo to jakési vyznání a pocta blízkému příteli. V té chvíli jsem začala uvažovat o andělech na zemi. Jak vypadají, co dělají, jestli existují. A když ano, zda bych takového anděla vůbec poznala.

Podle mě je anděl bytost, která nás chrání, bdí nad námi, důvěřujeme jí, nebojíme se jí svěřit. O andělech asi málokdo z nás pochybuje, ale můžeme potkat takového anděla i na Zemi?

Napadlo mě zeptat se na to svých dětí. Okamžitě přišla odpověď. „Jasně, že jsou andělé i na Zemi.“ „A kdo je takový anděl“, hned jsem dodala. - „Matouš, Vítek…“. Zazněla jména jejich nejbližších kamarádů, těch, kterým důvěřují a hlavně těch, které mají rádi.

V té chvíli mi bylo všechno jasné. Každý den potkáváme na svých cestách spoustu andělů, často o tom ani nevíme. Může to být totiž kdekoliv – v práci, na dětském hřišti, v obchodě, kostele, nemocnici či na úřadě. Jen si jich nevšimneme, někdy je třeba v tom našem shonu úplně přehlédneme.

A tak se zkusme občas na svět dívat očima dětí, odhoďme naše zbytečné starosti, obavy, nedůvěru a hlavně se nezapomeňme usmívat. A pak je určitě, dle mínění našich dětí, potkáme. A nebojte se – taková srážka s andělem je velice příjemná. 

Autoři článků: