Jak jsme potkaly Cyrila a Metoděje

Byla jsem se sestrou na táboře v Borové u Poličky. Tématem tábora bylo společně s Cyrilem a Metodějem šířit víru na Velké Moravě. Každé ráno byla rozcvička v plavkách a pak pokračovala v řece. Prostě úžasné. Jeden den jsme spali pod širákem, ale přišla velká bouřka a my jsme se museli vrátit do chaty. Celou dobu jsem se bála, aby se nikomu nic nestalo. Druhý den jsme šli na celodenní výlet (na Velkou Moravu). Museli jsme plnit hodně úkolů a moc jsme se přitom bavili.

Jeden den mi bylo špatně, měla jsem i teplotu, a tak jsem musela ležet v posteli. Hrozně jsem se nudila, protože jsem propásla spoustu her. Moc mě to mrzelo. Pak za mnou přišel jeden z vedoucích – Pepa a uviděl, jak píšu dopis domů. Řekl mi, abych napsala: „Ahoj mami a tati, je to tu super, vedoucí jsou skvělí a nejlepší je PEPA.“ Dost mě to pobavilo. Řekl mi hodně vtipů a už jsem se tolik nenudila.

Jeden vedoucí, Honza, nás naučil, jak si vyrobit knížku. Je to hrozně zajímavé, ale vůbec ne snadné, ovšem výsledek stojí za to. Na tento tábor jsme jely už po třetí a vždy tam byla sranda. Už se těším, až tam pojedu příště.

Autoři článků: