Tábor 2013

Od neděle 21. 7. byla ostrovačická fara v obležení táborníků. Pan farář nás na prvních pár dní raději nechal na faře samotné, nechtěl totiž vidět postupné decimování inventáře.

Letošní tábor se nesl v duchu seznamování se s Novým zákonem, proto jsme jej nazvali „Radostná zpráva“.

Týden před táborem dostali všichni účastníci pozvánku k hledání vzácného pokladu, který skrývá ostrovačická fara. Tím pokladem byl ilustrovaný Starý zákon z r. 18.... ! a hned na začátku byl objeven. No a na nás pak bylo seznámit se s důležitými událostmi z Nového zákona.

Každý den jsme měli naplánované hry, věnované určitému tématu. Seznámili jsme se s evangelisty, okolnostmi kolem Ježíšova narození, s apoštoly, poznali jsme některá podobenství a zázraky, které Pán Ježíš učinil. Na faře se sešla opravdu skvělá parta, spolu jsme prožili krásný týden plný legrace, dobrodružství a občas i malých slziček. No a taky jsme díky noční hře poznali, jaké nástrahy skrývá prelatura.

Díky všem dětem za jejich jedinečnost a také všem tetám za jejich nasazení v boji!

Tak zase za rok (snad).

Na fotografiích níže vidíte 1. stany na dvoře fary; 2. skupinky, do kterých byly děti rozděleny; 3. setkání při jídle či modlitbě v naší „jídelně“; 4. hry dětí, především na dvoře fary; 5. děti, jak při mši sv. hrají sv. Jáchyma a Annu; 6. oslavence Michalku a Aničku; 7. vyhodnocení a odměňování dětí na konci tábora. Zde najdete fotky ze mše sv. u Helenčiny studánky, které se děti rovněž zúčastnily.

Autoři článků: