Návštěva biskupa Pavla

Pár dní před naší poutí nás otec Ludvík překvapil zprávou, že v neděli 23. 6. za námi do Říčan přijede biskup Pavel Posád. Byl to jeden z milých dárků k našemu letošnímu významnému výročí říčanského kostela.

Biskup Pavel přijel na odpolední požehnání. Hned, když vkročil do kostela, nás objal svojí srdečností a laskavostí. Bylo vidět a slyšet, že to není žádný „suchar“. Vše proběhlo podle plánu, biskup Pavel nám přítomným udělil požehnání, a aby s námi navázal kontakt, dal nám možnost jedné otázky. Nastala chvíle ticha a já čekala, kdo si dodá odvahy a zeptá se.

A najednou jsem zaslechla z presbytáře, kde seděli ministranti, otázku: „Chci se zeptat na hranolky?“ Úplně jsem se opotila, neboť jsem si uvědomila, že ji položil jeden z mých synů. Jelikož pan biskup špatně rozuměl, celá rudá jsem navíc otázku musela zopakovat. Pan biskup ani chvíli nezaváhal a pohotově zareagoval: „No, pokud budou u pana faráře k večeři hranolky, budu rád, když nebudou, budu ještě radši – momentálně totiž hubnu.“ Atmosféra se uvolnila a někteří se dokonce i zasmáli.

A já si uvědomila, že každá nepříjemnost může být proměněna a že pan biskup Pavel má smysl pro humor!

Autoři článků: