Dopis pro Pána Boha

Milý Bože,

jak jistě víš, nedávno jsem stála před důležitým osobním rozhodnutím a nevěděla, kam dál. Po pravdě, já bych i věděla, ale nebyla jsem si jistá, zda u mě nepřevládá rozum nad srdcem či naopak. A tak jsem Tě každý den bombardovala otázkami, na kterou stranu se vydat. A určitě víš, že každý den navíc byl z mé strany křečovitější. Spoustu věcí jsem si dokázala vysvětlit po svém a naklonit si je na svou stranu. Pak jsem to vymyslela! Nejjednodušší by bylo, abys mi černě na bílé napsal jasný vzkaz: „Rozhodni se pro ...“. Ale jak takovou písemnou odpověď od tebe získat? Napsat „dopis Ježíškovi“ a dál ho za okno, mi připadlo poněkud dětinské, mailovou adresu na Tebe bohužel v adresáři nemám … Co s tím?

Nevěděla jsem, a tak jsem tomu dala čas.

Ve chvíli, kdy jsem přestala tlačit na pilu, jsem se cítila trochu lépe.

No a pak přišla určitě od Tebe ta úžasná nabídka vyrazit s přáteli a se Štěpánem o prázdninách „na vodu“. Všem maminkám, které touží alespoň chvíli být v klidu, bych to moc přála. Nikdo po mně kromě pádlování totiž nic nechtěl, měla jsem spoustu času pro sebe a vlastně i pro Tebe. Byly to kouzelné okamžiky, všude okolo jsi na mě dýchal Ty, stačilo se jen rozhlédnout okolo. Tvé vzkazy jsem viděla a cítila každý den i přes to, že slunce pálilo a já měla celou dobu nasazené brýle. Dokonce jsem dokázala číst i mezi řádky. Ten potřebný klid mi dodal jistotu a rozhodnost. Stačily tři dny pobytu vně centra mých starostí a znala jsem odpověď. Věděla jsem, že s Tebou se nemusím bát jít jakoukoliv cestou.

Sice ještě pořád stoprocentně nevím, zda je moje rozhodnutí správné, pevně ale věřím, že pokud bych šlápla vedle, Ty mě na to určitě upozorníš. Snad budu v té chvíli on-line.

Moc Ti za vše děkuji a těším se na Tvou odpověď.

Tvá Zuzka 

Autoři článků: