Tábor na faře znamená přátelství

Na tábor jsme se letos s naší partou praktikantů připravovali s velkým předstihem. Scházeli jsme se na tzv. „porady mladších“, kde jsme si užili hodně práce i zábavy. A konečně to bylo tu.

Den D nastal a my po probdělé noci (protože jsme se už nemohli dočkat) a po společně vytvořeném obědě, začali vítat první děti. Moc jsme se těšili na děti, které moc dobře známe i na ty nové. Letos tu byla téměř převaha těch nejmenších broučků. Díky skvělé organizaci to ale nebyl problém. Nejkrásnější vzpomínky mám na uspávání dětí a nebo jen na to, když se některé z nich přišlo pomazlit. Občas nás děti nesmírně překvapily svým chováním. Jako by je prostředí našeho tábora proměnilo. Fascinovalo mě, jak si děti naslouchaly a pomáhaly. Hlavně starší děti bych chtěla vyzdvihnout, jak pečovaly o ty malé. Strašně se mi líbilo, když jsem v náručí držela malou Elenku při její první mši svaté. Byla vším tak nadšená a na všechno se ptala.

Kromě koupání a sluníčka jsme si užili spoustu skvělých her, táboráků, výletů do přírody a hledání pokladu. Dokonce děti často pro ostatní secvičovaly divadelní představení a abychom té kultury měli dostatek, Marek nám hrál na příčnou flétnu jako profesionál. Myslím, že žádné z dětí nezapomene ani na Bruna (v podobě Dominika), který neopakovatelně moderoval módní přehlídku, a kterého děti přijaly za nového člena tábora. Moje oblíbená část dne byla, když jsme s dětmi večer děkovali Bohu. To mi přijde vážně krásné.

Silným zážitkem byla pro všechny také stezka odvahy, kdy jsme se s týmem praktikantů změnili k nepoznání. Jako vždy jsme také oslavili Šimonovy a Míšiny narozeniny, Terezčiny „přivezeniny“ a můj a Aniččin svátek. Je jasné, že každý oslavenec skončil v bazéně.

Když nastal náš poslední společný večer, padlo mnoho slz. Ne proto, že by se nám tábor nelíbil, právě naopak. Byl to nádherný tábor s nejlepší partou praktikantů, kde jsme se navzájem podporovali a moc si to užili. Každé z dětí bylo jedinečné a každý z tábora mi bude moc chybět. Děkuji všem, kteří jakkoli s táborem pomohli. Podílet se na tak skvělé akci člověka naplňuje. Moc doufám, že s pomocí Boží se sejdeme zase za rok. Takže děti, počítám s vámi a budu se těšit. 

Autoři článků: