2015 - DEN PÁTÝ - Šimonovy dorty a mana na poušti

Udělali jsme ještě jeden pokus hodit Šimona do bazénu, aby z něj nebyl starý suchý kmet, ale zatím to pořád nevyšlo…Snad se nám to nějak podaří, aby neuschnul…
Po obědě byly výborné ovocné dorty, které „napekla“ Šimonova maminka Markétka. Udělali jsme si skvělou kávičku – na to je zde kávová specialistka Zuzka Učidik, která zde kávu přímo mele – a nejvíc nám do ní nalévá vysokokalorickou smetanu, což velmi oceňují naše bříška. Zakulacujeme se tady všichni. Děti nejvíc. Popíjíme šťávičky a pojídáme ovoce. Ke kávě jsme měli od babičky Pospíšilové výborné buchty s citronovou polevou – jedna měla ořechový základ a ta druhá kakaový. Mňam. Výborné jsou i tvarohové koláče a koláče s ořechovou nádivkou. Ty zas nemůže jíst Irča, protože má alergii na ořechy. Takže jsme ji několikrát ujistili, že jsou skvělé – myslím, že nás miluje, protože nás nechala i po tomto provokatérství naživu 
Přes veškerý pitný režim a jeho stoprocentní dodržování se nám nějak „uvařila“ Elenka, po obědě jsme jí naměřili 37,9 – takže jsme ji odnesli, zavodnili, uložili a ještě nyní – 17:32 stále spí, takže zápis z tohoto dne bude velmi dlouhý, neboť kronikářka sedí hned vedle ložnice a tlumí všechny děti, které do místnosti u klavíru chodí hledat plavky, penály, kapesníky, Marka, Sáru, Marek děti, Sára řve – ach jo, kvůli ní budu muset dělat 15 dřepů. Takže stále – 17:45 – stále spí. Je to Šípková Růženka.
Děti zatím pokračují pouští a sbírají MANU, KŘEPELKY A VODU. Hra spočívala v tom, že museli přinést co nejvíce papírků. Modrá byla voda, bílá MANA, žlutá znamenala maso – křepelky. Bohužel, izolována od všeho dění – zatím nevím, jak si kdo vede.
Další hrou je postřehovka – co nepatří na zahradu. Tato hra se nám výborně osvědčila v loňském roce, kdy jsme se u ní dost nasmáli. Děti hledají předměty, které na zahradu nepatří. Viděla jsem, jak Stáňa odnáší naběračku, banán k zavěšení, nevím – zda někoho nakonec přesvědčili, aby dal všanc svou nabíječku na telefon, abychom mohli trochu „dobít baterky“ nějakému stromu. Detaily budou. 18:00 Elenka stále spí, takže se jdu pověnovat předchozím zápisům.

PřílohaVelikost
Image icon 20150723_111324.jpg1.92 MB