Tábor 2015

Tábor se konal letos 19. července až do 25. července 2015. Celým týdnem nás provázel Starý zákon. Tábor jsme nazvali FARAO. Nebylo to jen proto, že v Egyptě, odkud vyšli Izraelité na svobodu, vládl faraon, ale hlavně se v názvu skrývá FARA Ostrovačice, na které jsme nesmírně rádi.

Hned první den jsme si děti rozdělili do čtyř skupinek a každou skupinku měli na starost dva praktikanti:

MLADŠÍ DĚTI:

  • Žabky (Anežka, Klárka) – My jsme žabky veselé, do Egypta nechceme.
  • Ohniváci (Liduška, Marek) – Ohniváci ti se mají, celý den si jenom hrají.

STARŠÍ DĚTI:

  • H2O (Kristý, Dominik) – H2O jsou vodní kapky, způsobují velké zmatky. Všem vám hlavy popletem, všechny výzvy vyhrajem.
  • Mimoni (Míša, Šimon) – Každý má v sobě kousek mimoně, nebojíme se jíti do boje.

Také jsme si společně vyrobili vlajku. Každý den pak byl slavnostní nástup a při zpěvu táborové hymny (Řek Mojžíš jednou...) jsme s dětmi vyvěsili vlajku na stožár. Ve skupinkách jsme soutěžili a díky těžce vydřeným bodům jsme se dostali až do ZASLÍBENÉ ZEMĚ.

Užili jsme si spolu mnoho her, výletů (hřiště, Helenčina studánka, ZOO Brno) a vodních bitev. Jako každý rok jsme tu oslavili narozeniny a svátky. Kouzelné byly modlitby dětí na konci dne. Děti děkovaly a prosily a myslely při tom na ostatní.

Tento tábor každého z nás někam posunul a hodně nám přinesl. Našli jsme si tu také spoustu nových přátel. Velké díky všem vedoucím a praktikantům za neskutečné nasazení. Díky patří také otci Ludvíkovi za to, že nás tu nechal a byl s námi trpělivý. Díky všem, kteří o nás jakkoli pečovali a modlili se za nás. A nakonec díky všem dětem – za to jak jsou úžasné. Tak zase za rok. Těšíme se na všechny broučky.

Zprávičky z tábora si můžete přečíst zde.

Autoři článků: