Setkání mládeže pod Pálavskými vrchy aneb Ať žije zahradní hadice!

Každá lepší společnost si čas od času dopřeje výjezdní setkání někde mimo tradiční prostory. Ne, že by naše mládež byla nespokojena na faře, ale i ona se rozhodla chytit příležitost za pačesy a přijala pozvání od Káji Ostřížka na rodinnou chatku pod Pálavskými vrchy v historicky významných Dolních Věstonicích. A po vzoru českých ministrů se mladí rozhodli vyrazit na výjezdní setkání jak jinak než vlakem a podpořit tak společnost Českých drah. Vždyť přece každý zná heslo: „Auta stojí, vlaky jedou!“… Ty se k nám však brzy obrátily zády již při výsadku v Šakvicích, kde vlak odmítal z neznámého důvodu otevřít dveře, které po deseti minutách čekání a několika telefonátech se strojvedoucím přemluvil průvodčí pomocí zadání nouzového kódu. Zřejmě za to mohlo horké počasí.

Ano, horké počasí. I když slovo „horké“ zdaleka nevystihuje klimatické podmínky těch tří dnů. Spíše něco jako „šílený pařák“ nebo „totální hic“ či „vedro jak na Sahaře“. V těch padesáti stupních Celsia (myslím, že všichni zúčastnění mi dají za pravdu, že vůbec nepřeháním) se bohužel nedaly podnikat žádné předem plánované výlety na Pálavu, do Klentnice a podobně. A i když se kolem Pálavy rozprostírají velké vodní plochy, kvalita vody u Věstonic bohužel koupání nepřála. Proto jsme si užívali Kájovo skvělé kulinářské umění, domácí meloun ze zahrádky, koupání v mikulovském lomu Janičův vrch a především zahradní hadici. Člověk by neřekl, že obyčejná zahradní hadice může být tak vítaným společníkem v době veder. Ledovou vodou se sprchovali všichni a naše nadšení nebralo konce – ráno, v poledne i večer – to když dorazil Šimon v sobotu v noci na kole.

České dráhy nezklamaly ani při zpáteční cestě, kdy nás po vzoru dalšího známého hesla „ČD = Času Dost“ rychlík od Olomouce nechal čekat na rozpáleném nádraží asi 50 minut. Záchrana přišla až ve formě couravého osobáku. Tom se Šimonem, kteří jeli na kolech, byli doma rychleji než ostatní. Ani to nám však náladu nezkazilo a už se těšíme na další společná setkání! 

Autoři článků: