Dožínková neděle v knínickém kostele

V neděli 5. 9. jsme šli na mši sv. a vzpomínali na pobožnost na Šmelcovně z předchozího dne. Byla moc pěkná, i počasí nám přálo. Jak se vzápětí ukázalo, nebyl to jediný příjemný zážitek konce týdne.

U kostela jsme uviděli skupinu stárek v krojích, které se chystaly vstoupit dovnitř. V Knínicích byly v sobotu „Babské hody“, a protože mezi stárkami byly i praktikující křesťanky, přemluvily ostatní ke společné návštěvě bohoslužby. Bylo to jak na objednávku – v kostele jsme právě slavili poděkování za letošní úrodu a k výzdobě kostela se národní kroje velice hodily.

Ženy se nenechaly pobízet, každá se přece ráda ukáže vyparáděná. Postavily se k bočním oltářům a vnesly do kostela radostnou atmosféru. Nemíváme často v kostele takovou „výzdobu“ a tak jim ještě jednou moc a moc děkujeme.

Na konci bohoslužby jsme také popřáli otci Ludvíkovi k narozeninám. Kytka, kterou si za velkého potlesku nás přítomných převzal, odpovídala také duchu dožínek, byla opravdu pěkná. S panem farářem se stárky vyfotily a všichni jsme mu přáli krásnou dovolenou a načerpání dalších sil do jeho obětavé práce pro nás farníky.

A ještě poslední pověstná třešnička na dortu zmíněného víkendu – v úterý, přesně v den narozenin o. Ludvíka, se narodil naší milé a obětavé spolufarnici z Říčan Zuzce Pospíšilové syn Jonáš. Jonáškovi, jeho mamince a celé rodině přejeme zdraví a hojnost Božího požehnání!!! 

Autoři článků: