Pouť na Turzovku

Dne 27. května 2017 se konala farní pouť. Hlavním cílem bylo poměrně dost vzdálené poutní místo Turzovka na Slovensku. Vyrazili jsme tedy už v 6 hodin ráno, abychom byli na místě včas na mši sv., která tam začíná v 11 hodin. Zdálo se, že máme spoustu času a že budeme na místě velmi brzy.

Tři nebo čtyři kilometry před cílem však na nás čekala náročná překážka: autobusem jsme sice ještě přejeli malý mostek, ale pak už jsme nemohli kvůli délce autobusu ani zatočit na správnou cestu doleva, ani se otočit. Vypadalo, že jsme uvízli a že nemáme šanci dostat se včas na místo. Řidič autobusu však dokázal husarský kousek: několik set metrů dokázal couvat po úzké cestě až na místo, kde se mohl otočit (totéž musel absolvovat i při zpáteční cestě). Všechno tedy nakonec dobře dopadlo.

Na Turzovce jsme se účastnili mše sv. s krásným kázáním místního řeholníka. Pak jsme putovali ke kapličce a nabrali si vodu z tamních pramenů. Během zpáteční cesty jsme se stavili v krásném dřevěném kostelíčku sv. Bedřicha v Bílé a potom i v novém kostele sv. Zdislavy v Prostřední Bečvě. V autobuse jsme se modlili, zpívali, vykládali vtipy... Díky Bohu za pěknou letošní pouť!