Víkend v Luhačovicích

Několikrát do roka se domluvíme se svými manžely a vyjíždíme si odpočinout na různá místa naší republiky a poznávat krásy naší vlasti. Tentokrát jsme se rozhodli pro Luhačovice. Byli jsme tam již několikrát, ale rádi se tam vracíme pro krásnou přírodu, pěknou promenádu, přehradu a jiné.

V neděli ráno 10. července jsme se vypravili do kostela sv. Rodiny Nazaretské na mši svatou. Byli jsme mile překvapeni, protože se zde slavila pouť a 20. výročí posvěcení kostela. Bohoslužbu sloužil Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký.

Po jeho pěkném a poučném kázání jsme vyslechli i slova místního pana faráře Huberta Wójcika a občany, kteří děkovali Pánu Bohu, a vyprošovali Boží požehnání pro ty, kteří se zasloužili o stavbu chrámu.

Stavba byla zahájena 29. dubna 1996 a kostel byl posvěcen 12. července 1997 Mons. Janem Graubnerem. Ke mši svaté svolávají tři zvony, které byly vyrobeny ve zvonařské dílně p. Tkadlece z Halenkova. Největší zvon je věnován Svaté rodině a váží 220 kg, menší nese jméno Maria a váží 150 kg, a zvon s názvem Sv. Josef váží 100 kg. Mons. Josef Hrdlička, pomocný biskup olomoucký, posvětil zvony 14. června 1997 a varhany od firmy p. Grygara z Prostějova posvětil 17. prosince 2000. Zajímavá je v kostele i křížová cesta Marka Trizuljaka. Jeho obrazy, i když mluví o neštěstí a ponížení, nepůsobí smutně. Jsou prozářeny světlem naděje i vítězství. Z tohoto důvodu v luhačovickém kostele křížová cesta nekončí smrtí a uložení do hrobu, ale vzkříšením a vítězstvím, tedy má celkem 15 zastavení.

Po mši svaté jsme se u kašny před kostelem, kde vytéká minerální pramen zasvěcený sv. Josefovi, občerstvili. Pramen je volně přístupný veřejnosti.

Měli jsme krásný pocit a radost z toho, že jsme se zúčastnili této krásné nedělní slavnosti. Díky Bohu.