Předvánoční rozjímání

20.12.2018 - 19:00

Ve čtvrtek 20. prosince 2018 v 19 hodin se v kostele v Ostrovačicích uskuteční „Předvánoční rozjímání se Zensemble“, společné zklidnění prostřednictvím hudby a vnitřního naladění k oslavám Vánoc.

Soubor Zensemble je seskupením mladých hudebníků se slabostí především pro hudbu 17.a 18. století. Hnací silou je pro ně potěšení z hudby a společného hraní, díky kterému se rozhodli spojit své síly a vytvořit dnes již fungující a pravidelně koncertující soubor. Předvánoční koncert v Ostrovačicích pro ně nebude prvním vystoupením v tomto krásném kostele s přívětivou atmosférou a vynikajícími akustickými vlastnostmi. Ve zdejším kostele již vystoupili několikrát, na posledním koncertě v létě letošního roku zde dokonce jeho členové provedli premiéru své autorské kompozice. Předvánoční rozjímání se Zensemble se uskutečnilo již minulý rok a pokud se opět setká s ohlasem publika, může se stát novou vánoční ostrovačickou tradicí. 

Na koncertě zazní:

G. Ph. Telemann (1681 - 1767)

  • Triová sonáta a moll pro traverso, violu da gamba a basso continuo, TWV 42:a7 
  • Sonata e moll pro violu da gamba a basso continuo, TWV 41:e5
  • Fantasie pro sólovou flétnu č.3 h moll, TWV 40:4
  • Triová sonáta g moll pro traverso, violu da gamba a basso continuo, TWV 42: g15 
  • Triová sonáta F dur pro zobcovou flétnu, violu da gamba a basso continuo, TWV 42: F3 

A.Corelli (1653 - 1713)

  • Concerto Grosso, op.6, no.8, g-moll "Vánoční" (Adagio, Largo Pastorale) v úpravě pro zobcovou flétnu, violu da gamba a basso continuo