Návštěva Jeseníků

V první polovině srpna jsem s přítelkyní Marcelou zajel na několik dní do Jeseníků. Počasí nám přálo, a tak jsme si troufli jít na poměrně náročnou cestu nespoutanou a divokou přírodou z Karlovy Studánky na chatu Barborku a zpět do Studánky. Cesta je vedena kolem říčky Bílé Opavy, částečně se jde po lávkách, žebřících, schodech. Občerstvení je až po 5,5 km. Následující den jsme si vyšlápli na lehčí túru jen 3,5 km na Praděd. Daleké výhledy a námaha stály za to. 

Ale proč o tom píši? Trasu do Jeseníků jsme zvolili přes Svitavy. Zde jsme si prohlédli krásné náměstí, lemované domy s podloubím, kostel a morový sloup. 

Asi 6 km od Svitav se nachází vesnice Koclířov – poutní místo a centrum Světového apoštolátu Fatimy. Od jara do podzimu se zde koná mnoho akcí. Každou první sobotu v měsíci bývá program rozšířen. V 10.30 hod se koná mše sv., kterou celebruje Mons. Pavel Dokládal. Dále je možné navštívit dva kostely, videokavárnu, cukrárnu, přírodní areál s tribunou pro bohoslužby či jiné akce. Určitě mnozí z vás Koclířov znají, ale i tak je to typ, kam v příštím roce vyjet některou první sobotu na pouť. 

Autoři článků: