Už jsme si to přece s dobrými výsledky vyzkoušeli na jaře

Ministerstvo zavádí roušky ve vnitřních prostorách po celé ČR

Převzato z webu BB. Autor článku: Monika Klimentová

Na základě datových podkladů o vývoji epidemie covid-19 a doporučení epidemiologů dochází od 10. září opětovně k povinnosti nošení roušek ve všech vnitřních prostorách budov, a to na území celé ČR.

Podle mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví se všem osobám s účinností ode dne 10. září 2020 do odvolání zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to ve všech vnitřních prostorách staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování až na některé výjimky specifikované v tomto opatření.

Z tohoto nařízení vyplývá, že od uvedeného data jsou povinné roušky i v prostorách kostelů pro účastníky bohoslužeb. Roušku je možné sundat před přijetím svatého přijímání.

Doporučujeme sledovat vývoj situace pandemie koronaviru a aktualizovaná opatření ze strany ministerstva zdravotnictví na webu https://koronavirus.mzcr.cz

_____________________________

Uvedeným opatřením se náš život bezesporu komplikuje. Přesto bychom si měli uvědomit, že jde o jednoduchý a jednoznačně rozumný návod k relativně velmi účinné ochraně proti nákaze tou nemilou infekční chorobou, která se šíří světem. Ten virus je opravdu velmi nebezpečný. Nastupující opatření nejsou až tak překvapivá, neboť na možnost této situace nás odborníci už dlouho připravují. S obdobím podzimu, který právě nastává, sledujeme i masivnější nástup epidemie. 

Přesvědčivá fakta k fungování a použití roušek uvádí také autor následujícího článku. 

Jen bych si zde dovolil soubor opatření proti covidu ještě stručně doplnit o další dvě, která odborníci, hygienici a imunologové neustále a opakovaně doporučují: rozestupy (na 1,5 až 2 m) + čistota rukou. Tedy jak oni ve zkratce říkají – pravidlo 3R (roušky, rozestupy, ruce)! Dodržovat je, není přece tak obtížné. A je lépe se jím řídit, než se nemocí nakazit či dokonce lehkovážně přijít o život! 

Není to pro nás vlastně nic nového, protože jsme si těmito opatřeními prošli už před několika měsíci. Takže víme, jakého stupně naléhavosti mohou dosáhnout. A hlavně jsme se přesvědčili, že jsou účinná. 

Autoři článků: