Vánoční pozdrav 2020

Milí farníci a přátelé,

blíží se konec zvláštního roku 2020, ve kterém jsme prožili věci, o kterých se nám dříve ani nezdálo. Myslím, že i ti nejstarší mezi námi, kteří obyčejně ke všemu najdou paralelu ve svém bohatém životě a říkávají: „jó, to je jako v tom padesátýmvosmým, když…“, dnes musí říct: „něco takového jsem nezažil“. 

Možná bychom si přáli už konečně se svobodně rozběhnout, dát se do pohybu po vynuceném zastavení se v době karantény. Chtěli bychom jít tam, kde jsou lidé, kde se něco děje, kde je hluk. Místo toho jsme, jako vždy o Vánocích, zváni na místo, kde kromě občasného maličkého zakňourání děťátka je úplné ticho. Máme totiž přijít k jesličkám a zastavit se. Je to ale jiné zastavení než v karanténě, a nedá se vynutit. 

Přistupme před Ježíše pro nás narozeného se svými starostmi a úzkostmi. Ustaňme ve svém pohybu a prosme ho o pokoj a porozumění tomu, co jsme prožili. Vyprosme si, v blízkosti tajemství narození Ježíše a okolo vstupu do nového roku, nový začátek, novou energii a inspiraci, i důvěru, spoléhající ne na vnější jistoty, ale na lásku Boží, která nad námi stále bdí.

Vše dobré Vám přeje a žehná P. Ludvík Bradáč

Autoři článků: