Zensemble opět spolu

Již před několika roky poprvé u nás vystoupila skupina Zensemble – trio mladých hudebníků, kteří hrají starou barokní i jinou hudbu. Ze studijních důvodů se v následujících letech všichni tři nacházeli na různých místech Evropy, a pouze dva z nich – Anežka a Piotr – občas přišli do našeho kostelíka, aby nás potěšili krásnou hudbou. Nyní se po dvou letech sešli všichni tři. Tentokrát byl s nimi tedy i Filip, toho času studující cembalo v Basileji. Hrál na svůj nástroj a koncert uváděl, zatímco Anežka hrála na své flétny (barokní příčnou a zobcovou), a Piotr na gambu (viola da gamba).

Koncert barokní hudby se konal v kostele v Ostrovačicích 21. srpna 2021, a zazněla na něm hudba J. S. Bacha i dalších spíše neznámých skladatelů (J. Morel, F. Couperin, C. F. Abel, M. Marais, P. Prowo). A ještě tam zazněla skladba jednoho skladatele – Piotra Wacławika, který si hudbu složil a pak spolu s Anežkou provedl!

Hudba byla krásná, i její provedení bylo krásné, profesionální. Všichni jsme prožili krásný večer a budeme se těšit na další podobný koncert. Dobře si uvědomujeme, že tito mladí umělci budou zanedlouho vystupovat na jiných jevištích, a proto máme obrovskou milost, že můžeme být svědky jejich hraní, ještě než se stanou příliš slavní na to, aby mohli vystupovat v Ostrovačicích.