Farní pouť v r. 2024

Naše farní pouť se v r. 2024 konala 25. května. Tak jako loni jsme jeli ve dvou autobusech – jeden pro Ostrovačice, Říčany a Veverské Knínice, druhý pro Domašov. Nejeli jsme ale tak daleko jako loni. Vydali jsme se navštívit poutní místo Hluboké Mašůvky a několik dalších míst v okolí.

Nejprve jsme přijeli právě do Hlubokých Mašůvek. Pomodlili jsme se v kostele, prošli jsme kousek křížové cesty i další krásná místa v okolí kostela. 

Pak jsme jeli do Olbramkostela, rodiště posledního faráře Veverských Knínic Ladislava Vybírala. Při mši sv. jsme na tohoto kněze vzpomínali, jeho synovec Alois Vybíral nám vyprávěl i pár vzpomínek na něj, jeho druhý synovec doprovázel mši sv. na varhany. Navštívili jsme též hrob tohoto kněze a položili na něj květinu za naši farnost.

Dalším cílem naší pouti byl Vranov nad Dyjí. Po obědě v místní restauraci jsme na chvíli navštívili tamní krásný kostel, a někteří z nás, doprovázeni o. Markem Dundou, stihli vidět část fary včetně kina, které slouží nejen jako farní centrum, ale i centrum FATYMu, farního evangelizačního týmu, snažícího se šířit Boží království v širokém okolí Vranova.

Pak jsme viděli krásný zámek ve Vranově, a nakonec během zpáteční cesty domů se stavili ještě do kostela v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Počasí nám přálo, nálada byla dobrá (mj. taky díky tomu, že jsme poočku během cesty autobusem sledovali vítězství českých hokejistů v semifinále MS nad Švédskem), načerpali jsme sílu v modlitbě a viděli mnoho krásného. Bohu za to patří díky!