Markéta Ondráčková

Pěší pouť na Velehrad v r. 2020

Letošní jubilejní 20. pěší pouť na Velehrad se uskutečnila ve dnech 20. - 22. 8. 2020. Z našich farností se zúčastnilo 7 poutníků. Začátek pouti proběhl tradičně v Ratíškovicích při mši svaté, kde nás přivítal P. Jiří Čekal, který také neopomněl připomenout svátek a blížící se půlkulaté narozeniny otce Ludvíka. Společně s osmi ratíškovickými poutníky jsme poté zahájili naši pouť. I když nás vyšlo méně než obvykle, cítili jsme velké spojení a alespoň v myšlenkách jsme s sebou měli nejen úmysly naší pouti, ale i ostatní poutníky, kteří se s námi nemohli zúčastnit.

Den s rodinami 2017

Jak se člověk může vrátit v čase zpět? Říkáte si, že to přece nejde. Ale já to opravdu zažila.

Postní rekolekce 2016

V sobotu 27. 2. 2016 jsme v rámci duchovní obnovy mohli po dvou letech opět přivítat o. Jiřího Topenčíka. Letošní téma bylo MODLITBA.

Každý z nás má svou osobní zkušenost s modlitbou. Je však naše modlitba účinná? Modlíme se správně? Chceme-li se naučit dobře se modlit, musíme to trénovat. Stejně jako třeba hru na klavír. Samozřejmě, že to stojí úsilí, čas a hlavně musíme mít trpělivost. Důležité je najít si čas a místo, kde se mohu na modlitbu soustředit. Pozornost lze podpořit i pohledem na kříž nebo na vhodnou ikonu.

Co vše se může přihodit na cestě

Po velkých přípravách, balení a přesunech doby odjezdu, jsme odjížděli v neděli brzo ráno z domu směr Hradec Králové. Plánovali jsme, že se stavíme v 7:30 na mši sv. ve Žďáře nad Sázavou. Měli jsme docela napilno, abychom tam dojeli včas. Když jsme projížděli obcí Radostín nad Oslavou, viděli jsme, jak se scházejí lidé ke kostelu. Bylo 7:22, tak jsme odhadovali, že za chvíli začíná mše svatá. Rozhodli jsme se zastavit a jít raději v klidu a bez spěchu do kostela.

Postní duchovní obnova aneb chvíle pro potěchu duše

Člověče, zastav se a chvíli poslouchej !To jsem si říkala, když jsem se rozhodla jít na duchovní obnovu.

Každý člověk si dokáže najít spoustu možností, jak strávit krásnou slunečnou jarní sobotu. Může pracovat na zahrádce, může se pustit do jarního úklidu, strávit čas s rodinou, jet někam na výlet, nic nedělat a jen tak lenošit, anebo může udělat něco pro sebe, pro svůj duchovní život.

Tábor na faře

Jelikož ohlasy na loňský tábor byly tak „úspěšné“, rozhodly jsme se svůj záměr „Jak naplnit (nejen) svým dětem týden prázdnin“ znovu zopakovat. Věděly jsme, že nás čeká spoustu práce. Že musíme zapojit všechny své síly, roztočit mozkové závity na plné obrátky, zajistit spoustu potřebných věcí, sehnat sponzorské dary pro účastníky a hlavně obrnit se dávkou trpělivostí a jít do toho s plným nasazením.

Pouť na Hostýn

Dnes je 1. října, ale přitom podle počasí to vypadá, jako kdyby byl nádherný letní den. Jak by se dal lépe oslavit první den mariánského měsíce října, než jet na poutní místo k Panně Marii? Dnešního dne jsme se vypravili na děkanskou pouť na Hostýn. Sjelo se nás asi 7 autobusů z celého rosického děkanátu. Ve čtvrt na 11 jsme se všichni zúčastnili bohoslužby v bazilice Panny Marie na Hostýně. Ještě před bohoslužbou jsme se mohli podívat po okolí, občerstvit se, posilnit se. A potom jsme šli načerpat sílu k Panně Marii na mši svatou. Po obědě bylo požehnání a následovala křížová cesta.

Návštěvníci na farním dvoře

Když v červnu zhruba týden na farním dvoře přebývala divoká kachna se svými mláďaty, nikdo netušil, že o měsíc později tam budou bydlet jiní návštěvníci, lépe řečeno návštěvnice.

Pro zpestření prázdninových dní našich dětí vzešel nápad uspořádat tábor na farní zahradě.

Příprava na advent 2010

V pátek 26. 11. 2010 proběhlo na faře další setkání farníků, spojené s přípravou na advent.

Subscribe to RSS - Markéta Ondráčková