Kristýna Řezaninová

Ostrov kingů na faře - a cesta k Helenčině studánce na lesní mši

         Letos jsem opět měla to štěstí zúčastnit se letního tábora na faře. Bylo to pro mě nové, protože byl jiný tým praktikantů než v předešlých letech. Překvapilo mě, jak rychle jsme byli sehraní. Všechno šlo jako na drátkách a já jsem všem moc vděčná za podporu, úsměvy a pomoc za všech okolností.

Na vodě s Bohem

Letos jsem se s kamarády vydala sjíždět řeku Moravu. Moc jsem nevěděla, co mě tam čeká a trochu jsem se i bála. Chtěla bych se s Vámi podělit o to, jak krásné to nakonec bylo.

Jel s námi neobyčejný člověk - kněz Pavel, díky kterému se vlastně na vodu začalo jezdit. Byl velice vtipný a dobrosrdečný. Každé ráno nám sloužil mši svatou pod širým nebem. Obzvlášť krásné byly mše u řeky. Velkým zážitkem se pro mě stala půlnoční mše svatá u táboráku. Nikdy jsem nic podobného nezažila.

Tábor 2015

Tábor se konal letos 19. července až do 25. července 2015. Celým týdnem nás provázel Starý zákon. Tábor jsme nazvali FARAO. Nebylo to jen proto, že v Egyptě, odkud vyšli Izraelité na svobodu, vládl faraon, ale hlavně se v názvu skrývá FARA Ostrovačice, na které jsme nesmírně rádi.

Katolická charismatická konference 2014

Na konferenci jsme se těšily, protože každý rok se nám na ní moc líbí. A ani tento rok nebyl výjimkou. Odnesly jsme si z ní vážně úžasné zážitky.

Tábor na faře znamená přátelství

Na tábor jsme se letos s naší partou praktikantů připravovali s velkým předstihem. Scházeli jsme se na tzv. „porady mladších“, kde jsme si užili hodně práce i zábavy. A konečně to bylo tu.

Nejkrásnější týden prázdnin

Když si vzpomenu na tábor na faře, vybavují se mi ty nejkrásnější vzpomínky. Na začátku jsme se rozdělili na 4 skupiny a každá si vymyslela svůj pokřik. Jednu ze skupin jsem vedla i já, a můžu říct, že se všichni snažili nejvíc jak dovedli. Hry, které jsme hráli, byly skoro vždy velmi úspěšné. Právě na táboře jsme oslavili Šimonovy a Míšiny narozeniny (Míša se dokonce musela vykoupat venku), a taky můj a Aniččin svátek.

Pán mě uzdravil

Už od malička jsem měla problémy s volnými klouby. Když mi bylo devět let, vykloubilo se mi koleno a já musela do nemocnice. Od té doby jsem nemohla chodit do tělocviku a také jsem musela omezit veškerý pohyb, při kterém by se koleno mohlo znovu vykloubit. Bylo to hodně těžké. Od té doby se mi koleno ještě několikrát vykloubilo. Když jsme přišli k lékaři, řekl, že budu muset s kolenem na operaci.

Subscribe to RSS - Kristýna Řezaninová