Feed aggregator

Již po osmé byla udělena Cena Celestýna Opitze

www.cirkev.cz - 17. October 2017 - 18:00
Cena Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné byla udělena 14. října v Praze. Laureáty ocenění se stali P. Jan Palacký za celoživotní dílo při pomoci lidem v misijních oblastech, Martin Loučka za aktivitu ve zkvalitňování paliativní péče v ČR a Milan Dzuriak za nasazení vlastního zdraví a života v touze pomoci druhým, nemocným.

Charita ČR byla oceněna kambodžským rytířským řádem

www.cirkev.cz - 17. October 2017 - 15:00
Charita Česká republika byla oceněna jedním z nejvyšších kambodžských státních vyznamenání, Královským řádem Sahametrei. Jedná se o rytířský řád určený cizincům, který se uděluje za vynikající služby králi a kambodžskému lidu. V Kambodži jej převzala zástupkyně Charity ČR Barbora Vlasová u příležitosti oslav 20. výročí založení charitní oční kliniky v Takeu (Caritas Takeo Eye Hospital).

Otevřený dopis na podporu papeže podepsaly desítky osobností

www.cirkev.cz - 17. October 2017 - 15:00
Desítky významných teologů, biskupů a osobností veřejného života ze 13 zemí a více než tisíc sympatizantů dosud podepsaly otevřený dopis na podporu papeže Františka. Dopis iniciovaný teologem a knězem Tomášem Halíkem a teologem Paulem Zulehnerem reaguje na nedávnou ostrou kritiku ze strany konzervativních katolíků v souvislosti s papežským dokumentem o lásce v rodině nazvaným Amoris Laetitia (Radost lásky).

Two auxiliary bishops were ordained in Olomouc

www.cirkev.cz - 16. October 2017 - 18:30
Antonín Basler and Josef Nuzík are new auxiliary bishops of the Archdiocese of Olomouc. Having been appointed by Pope Francis in early July this year, they were ordained on Oct. 14, 2017, in the cathedral of St. Wenceslaus by Archbishop Jan Graubner.

Díky sociální síti signály.cz si můžete zažádat o grant

www.cirkev.cz - 16. October 2017 - 17:57
Ještě do 31. října můžete podat svou žádost o grant v rámci projektu Dobrý skutek, který koordinují signály.cz a je spolufinancován nadačním fondem Credo. Podporované kategorie jsou evangelizace, ekumenismus, péče o společný domov ve světle encykliky Laudato si´ a podpora rodin. Celková částka k rozdělení je 20 000 Kč a vybraný projekt může získat 3 000 – 10 000 Kč.

Stránky

Subscribe to OŘÍK agregátor