Kostel vyměnili za studánku

Léto a příroda patří k sobě. To potvrzují i farníci z Ostrovačic u Brna, kteří se společně vypravili do tamních Podkomorských lesů.

U Helenčiny studánky, v místech známých z lyrické prózy Viléma Mrštíka Pohádka máje, pak oslavili společné mši svatou. A nešlo o malou akci, na „přírodní bohoslužbu“ se vydalo téměř dvě stě lidí. „Pán Ježíš také učil zástupy hlavně pod klenbou nebes a své ideály, které změnily svět, často dokládal podobenstvími z přírody. Dnes by nás asi napomenul, abychom vice zalévali a zušlechťovali rostlinku své víry,“ zdůraznil v promluvě ostrovačický farář P. Ludvík Bradáč. Navzdory horku jen málokdo opustil lesní palouk hned po skončení bohoslužby. Srdečná zábava zněla nad koši dobrot až do večerních hodin.

Tradice vznikla v roce 2009 jako součást oslav výročí jedné z obcí farnosti - Veverských Knínic. „Akce, jež dodnes nepostrádá velkou dávku poezie, byla původně zaměřena na mladé lidi, kteří se ohlíželi po životním partnerovi. Všem se tak zalíbila, že letní putování opakujeme každý rok, navíc s rostoucí účastí přespolních, - říká jeden z organizátorů setkáni Jiří Koch. „Naši farnost tvoří obyvatelé tři obcí a právě na takových akcích se nejlépe poznáváme a sbližujeme. Dnes jsme děkovali Stvořiteli za krásu jeho díla. Už za měsíc společně půjdeme do starobylé kaple Nanebevzetí Panny Marie u hradu Veveří a v září zase k mariánské kapli na Šmelcovně, kde pozdravíme Matku Sedmibolestnou,“ sděluje Jiří Koch.

KT 31/2013 (30.7.2013)

Autoři článků: