Mše sv. u Helenčiny studánky 2020

Dne 20. července 2020 se již podvanácté konala mše sv. na krásném místě v přírodě u Helenčiny studánky. Když jsme přicházeli či přijížděli ke studánce, začalo pršet, jednu chvíli i hodně. Vypadalo to na velký problém. Ve skutečnosti to byla jen taková malá zkouška naší víry. A někteří se modlili už dopředu, aby bylo při mši sv. dobré počasí. Takže bylo!

Letos jsme se tedy nemodlili tak jako loni o déšť Smile. Uvědomovali jsme si a prožívali Boží lásku, která je přítomná v našem životě, a to i ve chvílích, kdy prožíváme třeba něco nepříjemného, když jsme třeba zahrnováni výčitkami či kritikou.

Na mši sv. přijeli lidé z okolních i vzdálenějších míst, z vesnic, čtvrtí Brna a farností. Sepsali jsme si to: Brno-střed, Budkovice, Bystrc, Domašov, Kanice, Kohoutovice, Královo Pole, Lesná, Líšeň, Neslovice, Nový Lískovec, Ostrovačice, Popůvky, Rudka, Říčany, Stanoviště, Střelice, Třešť, Veverské Knínice, Zakřany, Zastávka, Žabovřesky, Žebětín.

Děti z právě probíhajícího tábora na faře nám při mši sv. zazpívaly, rovněž se nám na konci před závěrečným požehnáním představily. Nakonec na nás čekalo pohoštění od hodných farnic, jakož i výborné pivo (voda ve studánce bohužel stále neteče).

Moc díky Bohu za jeho požehnání!