www.cirkev.cz

Subscribe to www.cirkev.cz feed
cirkev.cz - aktuality
Updated: 1 hodina 55 min zpět

Katolický týdeník: Když do života vstoupí závislost

7 hodin 41 min ago
Není snad falešnějšího obrazu alkoholika: často opilý, špinavý a páchnoucí muž, povalující se v hospodě a pak ve škarpě. Jistě je nemálo takových. Skutečnost, jak už to tak bývá, se od zažitého klišé značně liší.

Americké ministerstvo zahraniční uznalo genocidu páchanou Islámským státem

16. August 2017 - 14:45
Americké ministerstvo zahraniční uznalo genocidu páchanou tzv. Islámským státem (ISIS) na náboženských a etnických menšinách, mezi nimiž jsou jezídi, křesťané a šíitští muslimové. Vyplývá to ze zprávy o stavu náboženské svobody ve světě, která byla vydaná 15. srpna.

TV Noe má dvě nové mobilní aplikace

16. August 2017 - 13:45
Sledovat živé vysílání kdekoliv na světě, prohlédnout si televizní program, vybrat oblíbený pořad z videoarchivu nebo se sám stát reportérem. To vše umožňují dvě nové mobilní aplikace, které vydala TV Noe v posledních týdnech.

Tomáš Holub padesátiletý: Hospodin umí překvapit

16. August 2017 - 11:30
Plzeňský biskup Tomáš Holub se narodil 16. srpna 1967, dnes tedy slaví své padesátiny. Chcete mu popřát? 24. srpna bude od 16.30 v plzeňské katedrále sv. Bartoloměje při mši svaté ta správná příležitost. Vyprošujme mu moudrost, sílu a odvahu v jeho službě.

Posilte se ve věrnosti, vyzkazuje papež František do Olomouce

15. August 2017 - 15:41
Dnes večer začíná v Olomouci 6. setkání katolické mládeže ČR. Účastníci budou pozdraveni různými představiteli církevního a veřejného života, prostřednictvím dopisu vatikánského státního sekretáře P. Parolina mezi nimi bude i papež František. Co mladým lidem pro nadcházející dny přeje a k čemu je vybízí? Text dopisu zveřejňujeme v plném znění.

Jiří Mikulášek: To hlavní udělá Bůh

15. August 2017 - 11:00
Být generálním vikářem není vždy jednoduché. Jeden rakouský kolega mi kdysi řekl: U nás bývá na místo faráře konkurs. Přihlásí se třeba tři kněží. Když jednoho z nich vyberu, rozzlobí se na mne zbylí dva. A za rok mi přijde vynadat ten třetí, že jsem ho vybral, říkává s úsměvem Jiří Mikulášek, který právě dnes, 15. srpna 2017, slaví jedinečné výročí – dvacet pět let stojí po boku brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho jako jeho nejbližší spolupracovník.

Do Olomouce zamíří už v úterý přes 6000 mladých křesťanů

14. August 2017 - 18:49
V úterý 15. srpna začíná v Olomouci 6. celostátní setkání mládeže, akce, kterou pořádá pro mladé lidi přibližně jednou za pět let Sekce pro mládež České biskupské konference. Akci už více než rok připravují desítky dobrovolníků z celé České republiky, přímo na místě je už nyní více než 700 mladých v přibližně 35 přípravných týmech.

Olomouc omládne. Bez ohledu na studentské volno

14. August 2017 - 17:58
Jedna z hanáckých metropolí bude od úterního večera epicentrem setkání mladých katolíků z různých částí naší země. Až do neděle zde totiž bude probíhat Celostátní setkání mládeže, #csm17. Přípravy Sekce pro mládež ČBK, několika stovek dobrovolníků, Univerzity Palackého, řádů či farností tak spějí do finiše. Ostatně i samotní účastníci již jistě balí batohy. K účasti se navíc stále můžete odhodlat i vy, neboť dorazit například na sobotní Den s rodinami není nic moc složitého.

Přímé přenosy bohoslužeb od 14. do 20. srpna 2017

14. August 2017 - 11:45
Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem. V Televizi Noe, na Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

Modlitba a služba s boromejkami v Prachaticích

14. August 2017 - 11:00
Kdy? Prodloužený víkend v září - říjen 2017. Pro koho? Pro dívky od 15-30 let. Co můžete čekat? Setkání s Bohem, jednodenní duchovní obnova, adorace a přímluvná modlitba (sobota). Více poznat, jak se žije v klášteře se sestrami. Setkat se i s těmi, kteří čekají na Tvůj úsměv a dobré slovo v Hospici sv. Jana Neumanna a v Domově Matky Vojtěchy. Příjezd: 27. 9. 2017 (možno i později, nejpozději 29.9.) Odjezd 1. 10. 2017 Cena: dobrovolná Více informací a přihlášení: vincenta@boromejky.cz, mobil: 723 477 525

Papež nařídil belgické katolické charitativní organizaci ukončit nabízení eutanazie

11. August 2017 - 14:00
Papež František nařídil belgické pobočce katolické kongregace Brothers of Charity, aby přestala nabízet možnost eutanazie ve svých psychiatrických zařízeních. Tiskové středisko Svatého stolce potvrdilo, že papež osobně schválil odeslání dopisu, ve kterém vyzval organizaci, aby nejpozději do konce srpna ukončila tuto praxi ve všech svých 15 centrech v Belgii.

Korejští biskupové vyzývají věřící k modlitbě za mír

10. August 2017 - 16:00
Jihokorejští biskupové vyjádřili velké znepokojení nad rostoucím napětím na Korejském poloostrově v souvislosti s výhrůžkami severokorejského režimu vůči okolním zemím a USA. Biskupové proto vyzývají věřící, aby se modlili za přímluvu Panny Marie za mír zejména s ohledem na blížící se svátek Nanebevzetí Panny Marie.

Lidé mohou přispívat na obnovu kostela v Třinci-Gutech

9. August 2017 - 17:00
Lidé už mohou přispívat do veřejné sbírky na obnovu dřevěného kostela Božího těla v Třinci-Gutech na Frýdecko-Místecku, kterou vyhlásila radnice. Peníze mohou posílat na zvláštní účet číslo 7657654/0300 zřízený u Československé obchodní banky.

Katolický týdeník: Kříž nad spáleništěm, symbol naděje

8. August 2017 - 17:00
Eucharistickou oběť slavili farníci minulou neděli v Třinci-Gutech na spáleništi svého kostela. Dřevěný chrám Božího Těla nevyčíslitelné hodnoty z 16. století se stal terčem žhářů.

Papež poslal video poselství peruánské církvi

8. August 2017 - 16:00
Papež František zaslal video poselství peruánským katolíkům v souvislosti s jeho plánovanou pastorační cestou v lednu příštího roku. Video ve španělštině bylo publikováno na stránkách arcidiecéze v Limě.

Papež František projevil soustrast po útoku na nigerijské křesťany

8. August 2017 - 14:00
Papež František vyjádřil soustrast pozůstalým po útoku na věřící při nedělní bohoslužbě v katolickém kostele sv. Filipa ve městě Ozubulu v jihovýchodní části Nigérie. Neznámí ozbrojenci při útoku zabili nejméně 11 lidí a dalších 18 zranili.

Přímé přenosy bohoslužeb od 7. do 13. srpna 2017

7. August 2017 - 12:00
Všem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.

Předseda ČBK vyzývá: Modleme se za Venezuelu!

5. August 2017 - 23:30
Kardinál Dominik Duka OP vyzývá k modlitbám za Venezuelu a její obyvatele. Již dnes se tak i vy můžete připojit k demokratickému apelu papeže Františka. Text výzvy zveřejňujeme v plném znění.

Svatý Hostýn: Ve skutečnosti jde o víc

4. August 2017 - 17:52
Možná vás letní cesty zavedou na východní Moravu, na Svatý Hostýn. Vydáte-li se na pouť, výlet, túru či chcete poznat tzv. arcibiskupskou úzkokolejku v Rajnochovicích, kterou jsme vám nedávno představili na Facebooku, nezapomeňte zajít i na jednu výstavu.

Papež vyzval věřící na celém světě k modlitbě za Venezuelu

4. August 2017 - 15:15
Papež vyzval věřící na celém světě k modlitbě za Venezuelu. Svatý stolec také vybídl tamější vládu k zastavení svého úsilí o svolání zákonodárného shromáždění a vyzval k vytvoření podmínek pro nové řešení. Zemi zmítají nepokoje, prezident Nicolás Maduro usiluje o změnu ústavy. V nedávném referendu svolaném opozicí a podporovaném církví se 98% lidí vyjádřilo proti plánovaným změnám. Zemi navíc sužuje hluboká chudoba, 700% inflace a téměř úplný nedostatek potravin a léků. Zveřejňujeme v plném znění prohlášení vatikánského Státního sekretariátu.

Stránky