Velehrad 2013

Letošní pěší pouť na Velehrad se nám moc líbila (to i v předchozích letech) a přijali jsme při ní mnoho Božího požehnání!

Naše skupinka, nazývaná „Jižní proud“ šla na Velehrad z Ratíškovic již poosmé. Byla největší za ty roky – bylo nás dohromady 36 poutníků, putujících z Ratíškovic přes Vacenovice, Bzenec, Polešovice, Boršice u Buchlovic až na Velehrad.

Měli jsme tentokrát s sebou tři děti – Anežku, Aničku a Štěpánka, nejmladšího poutníka celé naší skupinky. Bez problémů těch zhruba 40 km ušel a ještě ostatním ukazoval, kolik mu zbývá energie.

Poutníci v naší skupině podle bydliště: Ratíškovice 14, Zbýšov 5, Veverské Knínice 4, Vídeň 3, Skalica 2, Brno 2, Říčany 2, Vacenovice 1, Ostrovačice 1.

Poutníci podle počtu absolvovaných poutí: 4 poutníci byli již poosmé, 5 posedmé, 4 pošesté, 1 popáté, 5 počtvrté, 5 potřetí, 2 podruhé a 10 poprvé.

Věkový průměr našich poutníků: díky výše zmíněným dětem 48,86 roků.

Bylo mezi nimi pět Marií a dva starostové.

Pár dalších čísel a jiných údajů, tentokrát o všech poutnících ve všech proudech naleznete na webových stránkách o. Jana Peňáze. Z nich čerpáme i následující věty zhodnocení a poděkování:

Jsme rádi, že jsme se takto mohli modlit nohama a děkovat za vše, co nám svatí bratři CYRIL A METODĚJ přinesli, a prosit, aby u nás i v Evropě jejich dědictví opravdu žilo... Bohu díky. Panně Marii díky. Andělům strážným díky. Svatým Cyrilu a Metoději díky. Sv. Gorazdu, Klimentu, Naumovi, Angelárovi a Sávovi díky!

Fotky od Gity (a pak ještě další viz zde):