2015 - DEN PÁTÝ - MOJŽÍŠ A VYVEDNÍ Z EGYPTA

23.7.2015 – Šimon má narozeniny! A PRŠÍ.
Dostal teplé kakao v hrníčku s Krtečkem. Nemůžeme mu dát hobla do bazénu, protože má ofačovaný prst na noze. Miriam mu to převazuje každý den po večerce.
Natálka ho k narozeninám vyzdobila po obličeji ústřižky lepící bílé pásky. Vypadá moc hezky, téměř stařecky… Viz photo…
Dnes hrajeme hry, při kterých nás Mojžíš vyvede z Egypta. Nejdříve jsme hráli hru, při které se člověk nesmí bát odejít z místa, které zná. Otevřeli jsme vrata ven a každé dítě muselo přenést na „pyramidě“ pingpongový míček, vyjít ven z „Egypta“ a získat jedno slovo věty:
BŮH PROMLUVIL K MOJŽÍŠOVI: „ŘEKNI MÝM LIDEM, AT SE PŘICHYSTAJÍ K ODCHODU Z EGYPTA. (TEČKA).
Každé dítě muselo získat jedno slovo, přinést je svému týmu a potom poskládali větu. Starší děti získávali od poradců neobyčejná slova – například ÍJATSYHCIŘP nebo MEDIL, což jedno dítě přeložilo jako LÍDL. Do věty to vneslo neobyčejný chaos, a tak museli vyslat ještě jednoho posla, aby vše napravil. Musíme pochválit hlavně malinké Žabky, které přinesly všechna slova správně, jen Matýsek byl tak šťastný a plný emocí, že si to správně pamatuje, že pak musel jít ještě jednou.
Na svačinku jsme měli tradičně meloun, meruňky a buchty – největší radost měly děti z koblih a štrůdlu a buchty s krémem a želatinou od maminky Aničky Kadlčkové – pač byla hodobóžová. Mňam. Noste, noste, děkujeme.
Před obědem jsme šli hrát „Mojžíšovu horu Sinaj“. Tato hra, jelikož byla založena pouze a jedině na náhodě – se dětem moc nelíbila. Žabkám se v ní nedařilo natolik, že nakonec propadly totálnímu zoufalství a plakaly, až zezelenaly. Aby nepropadly ještě hlubší depresi, hru jsme předčasně ukončili a dali jsme si Obídek!!!

PřílohaVelikost
Image icon 20150723_100806.jpg1.83 MB