2015 - DEN PÁTÝ - PŘÁTELSTVÍ

VZKAZY PRO KAMARÁDY.
ZATÍMCO VĚTŠÍ DĚTI TVOŘÍ TELE (HRA O ZLATÉM TELETI), ZKOUŠEJÍ MENŠÍ DĚTI VYROBIT SVÝM KAMARÁDŮM NĚJAKÝ HEZKÝ VZKAZ.

Každé dítě dostalo svůj papír, které si buď podepsalo – nebo jsme ho opatřili značkou. Papíry si pak navzájem vyměňují a píší si vzkazy – nebo si kreslí obrázky představující to, jak kdo má koho rád.
My jsme si v pokoji u klavíru prošli tuto hru detailně s Jeníčkem, o kterém holky řekly, že je dobrý kamarád, je s ním spousta legrace, nezavře pusu a to je fajn, je to takový šašek, s kterým je kopec srandy.
Zatímco Editka je bystrá, chytrá holka a máme ji rádi ve svém týmu, protože je pozorná a umí hodně věcí zopakovat, zapamatovat si a hodně toho ví. Editka je hezká holka a má hezké vlasy.
Ondra Čertek řekl, že je dobrý ve stavitelství. Holky na něm oceňují, že je dobrý kamarád a povzbuzují ho, aby už neplakal po mamince, protože – až bude tábor končit, tak budeš plakat, že končí… Jenda: „No, můžu ti říct, že na konci tábora vždycky 99,99procent pláče, protože je nám líto, že tábor končí.“ A Ondra řekl: „A Jendu mám rád, protože je můj kamarád a vždycky, když je mi smutno, tak se mě snaží rozesmát.“ Editka: „Já jsem byla jednou na dvoutýdením táboře a tam to nebylo tak dobrý, protože jsem tam neměla tolik kamarádů jako tady. Tady je to lepší.“ Jenda: „Myslím, že tohle by měl být taky dvoutýdenní tábor.“
Verunka L. je dobrá kamarádka, která neposedí a nezavře pusu. Máme ji rádi. Má moc hezké oči a krásné vlasy.
Linduška je moc hodná holka. Pomáhá svému týmu a rádi si s ní hrajeme.
Terka R. je fajn kamarádka. Je na ní bezva, že vůbec nezlobí a je hodná. Linda:“ Teto, Terka je opravdu moc hodná“ (máma: já vím a můžu to potvrdit).
Kryštůfek mě tady utvrzuje v mém názoru, že je úžasný kluk. Nádherně se chová k malým dětem. Helenka Staňková s ním seděla u oběda a je vidět, že Kikin je její oblíbenec.
Davídek S. je moc statečný. I přes mé varování, ať neběhá při hře, tak přece jen kousíček popoběhl a řekl – této, to já můžu, abych nezradil tým. Díky, DAvi.
Praktikant Marek krásně hraje na flétnu. Vždycky ho posloucháme, sedíme na schodech a užíváme si to. Taky se nám stará o bleskovky a to je na něm fajn.
Klárka Buršíková napsala Klárce Studené vzkaz, že ji má moc ráda – a že je fajn, že jsou jmenovkyně, že se stejně jmenují 
Agátka píše Kubíčkovi Roupcovi.
Klárka Studená Terce Toufarové.
Elenka od oběda stále spí…18:04 – klekánice zvoní těsně u jejího okna a ona spí a spí jako hrošík…
Šimon byl včera tak statečný, že s bolavou nohou přešel pěšky až k Helenčině studánce.
Děti Kokoliovi milují Jeníčka Krima, protože se tak podobá tomu jejich Jeníkovi a neustále jej pronásledují a objímají. Teď chytili i mě, protože Jeník u mě našel azyl a taky mě objímají. No, je to zážitek, nechat se objímat od čtyř malých dětí a koukat na ty jejich hlavinky, jak jsou rozesmátí a v pohodě. Jo, přátelé, to v Lídlu nenakoupíte 
Jelikož Elenka stále spí – 19:05, přišla jsem o večeři. Děti sem potichu přišly a sdělují mi, co měly dobrého. Tiše závidím.

PřílohaVelikost
Image icon 20150723_125653.jpg1.9 MB