Film

Film „Zdeněk Pololáník – skladatel“

V průběhu posledních dvou let jsme spolu s Petrem Baranem točili dokumentární snímek o hudebním skladateli Zdeňku Pololáníkovi. Byly to dva roky krásné práce, ale také překvapivě náročné. Když za mnou Petr Baran s námětem přišel, divil jsem se, proč portrét známého hudebního skladatele nenatočí sám, vždyť krátkých dokumentů o uměleckých osobnostech natočil již celou řadu. Avšak bezprostředně po seznámení s panem Zdeňkem jsem pochopil, že tato práce bude patřit k těm nelehkým. Ne snad, že by se nám s panem Pololáníkem či jeho paní nepracovalo dobře, to zcela naopak.

Film Mlčení

03.03.2017 - 19:30

Farnost Rosice zve na promítání historického filmu Martina Scorseseho "Mlčení". Příběh tohoto filmu se odehrává v Japonsku v 17. stol., kde bylo křesťanství zakázáno. Přesto byli v Japonsku tajní křesťané a mezi ně se vydávají dva jezuité, kteří jsou následně vystaveni velké zkoušce své víry. Mlčení bude promítnuto v pátek 3. března v 19:30 v rosickém kině Panorama. Vstupné je 100,- Kč.

Květy třešní a červené fazole

Takto nevšedně se jmenuje nový japonský film, který v roce 2015 natočil režisér Naomi Kawase podle románu Duriana Sukegawa.

Nevšední název však v sobě skrývá zcela všední problémy kterékoli společnosti a země světa: problém najít dobrou práci, problém zadluženosti, samoty, stigmatizace kvůli barvě pleti, nemoci či náboženství, problém akceptovat a respektovat jiné lidi takové jací jsou.

Příběh Marie

10.04.2015 - 19:30

V pátek 10. dubna 2015 v 19:30 v Rosicích v kině Panorama dávají film Příběh Marie. Tento velmi oceňovaný film (i na našich webových stránkách) je natočen na základě skutečného příběhu dívky, která byla hluchoněmá a zároveň slepá. Žila v 19.

Řeč srdce

Život Marie Heurtinové

„Jak na Nový rok – tak po celý rok!” zní jedno pradávné přísloví a chce tím říci, že právě to, co nás první den roku inspiruje ke změně života a odhodlání vydat se znovu na cestu pravdy a lásky, se stane naším mottem či programovým nasměrováním pro každý den nastávajícího roku.

Všechny moje děti

12.09.2014 - 19:30

Farnost Rosice vás zve na film Všechny moje děti, a to v pátek 12. září v 19:30 do kina Panorama v Rosicích. Snímek zachycuje příběh P. Mariána Kuffy, faráře na východním Slovensku, který pracuje s lidmi se závislostmi, s propuštěnými vězni, a s Romy v jejich nuzných osadách.

Film Poslední vrchol

11.04.2014 - 19:30

Dne 11. 4. 2014 v 19:30 v kině Panorama v Rosicích se bude promítat španělský film Poslední vrchol - životní příběh španělského kněze Pabla Domíngueze, který pokořil mnohé horské vrcholy a tragicky zemřel ve svých 42 letech po zdolání poslední španělské hory nad 2000 metrů.

Subscribe to RSS - Film