Nové zprávy z naší účasti na projektu Adopce na dálku

Na začátku tohoto roku, tak významného pro naši farnost i obec, se domluvila nová skupinka maminek na adopci dalšího dítěte. Protože zatím podporujeme dva chlapce, rozhodly se maminky pro holčičku. Slíbila jsem, že na internetových stránkách Arcidiecézní charity (dále jen ADCH) Praha holčičku vyhledám. Musím se přiznat, že to nebylo vůbec jednoduché. Když vidíte fotografie dětí, které by potřebovaly pomoc, je vám jich líto a nejraději byste vybrali všechny. Člověku se trochu uleví, když na druhý den sedne k počítači a vidí, že většina dětí již své adoptivní rodiče získala (jejich fotka s popisem z webových stránek okamžitě zmizí), ale bohužel - nebo snad raději bohudík - hned je nahradí další děti.

Nakonec jsem se rozhodla po konzultaci s maminkami pro devítiletou hinduistickou holčičku se jménem Sona K. Má tři mladší sourozence a pochází z nejnižší kasty nedotknutelných. Jejím snem je stát se učitelkou. K adopci ji doporučil provinciát sester kongregace Voršilek - Františkánek, který je v dané oblasti partnerským střediskem ADCH Praha. Jméno holčičky - Sona - znamená v hindštině "zlato" a ona je na ně nesmírně pyšná. Bydlí s rodiči a sourozenci v malém domku, který patří babičce. Ta už není soběstačná a maminka Soni se stará o ni i o své nejmladší sedmiměsíční dítě. Nemůže proto pracovat jako námezdní dělnice. Pracuje pouze otec, rovněž jako námezdní dělník. Rodiče potřebují finanční pomoc na vzdělání své dcery. Tak snad s pomocí Boží a ochotných maminek se holčičce její sen vyplní.

A ještě se nakonec musím pochlubit. Právě v těchto dnech nám oznámila ADCH Praha, že náš adoptivní syn Adarsh úspěšně ukončil střední školu a bude pokračovat ve studiu na univerzitě. Máme z toho obrovskou radost. Není to nádherné, sledovat jak naše pomoc vede k uskutečnění snu o budoucnosti chlapce v daleké Indii?

Autoři článků: