Příprava na advent

V pátek 26. listopadu se na naší faře konalo speciální setkání, při kterém jsme se připravovali na advent. Ale ne tak, jak jsme zvyklí, že bychom si jen něco povídali a snažili se něco o adventu dovědět. Setkání bylo mnohem praktičtější. Jeho cílem bylo vyrobit adventní věnce pro naše kostely a domy. Ještě důležitější však bylo naše vzájemné setkání, při kterém jsme se mimochodem dověděli i něco o adventu.

Advent často chápeme jako osobní individuální přípravu na Vánoce, na příchod Ježíše. Jenže on je taky přípravou celého našeho společenství. Nám, nám, narodil se, budeme zpívat o Vánocích. V adventu je třeba připravit naše společenství na příchod Pána. O to jsme se snažili a uvědomili si, že být spolu s ostatními je mnohem důležitější než ostatní věci, které obvykle o adventu děláváme. Najděme si na to čas, sedněme si spolu... To bude naše příprava na příchod Pána.

Bylo nás zhruba 25 a některé výsledky naší práce můžete vidět na fotkách. Vítězný adventní věnec je se nachází na fotografii nahoře.