Překvapení pro knínické farníky

Ti, co v neděli 5. října přišli v Knínicích do kostela, byli nečekaně, ale velmi příjemně překvapeni: celou mši svatou provázeli liturgickým zpěvem členové Brněnského ekumenického sboru. Jednalo se vlastně o malý koncert duchovní hudby, který slavnostně a krásně ozvláštnil průběh běžné nedělní slavnosti. Příhodné bylo, že v tu neděli probíhaly v obci krojované hody.

Nutno dodat, že podobným způsobem BES doprovodil v tutéž neděli i ranní mši sv. v Ostrovačicích. Zásluhu na tom má otec Ludvík, který členům sboru poskytl ke zkouškám na uvedený víkend prostory farního centra.

Protože se vystoupení BES Kníničanům líbilo a ti to dali najevo dlouhým potleskem, členové sboru jim zazpívali přídavek, a dokonce slíbili, že by v budoucnu mohli přijet se samostatným vystoupením.

Milé překvapení čekalo knínické farníky také v neděli 17. srpna, kdy se zdejší mše sv. zúčastnil ing. Stanislav Juránek, dřívější hejtman Jihomoravského kraje a jeden z vrcholných představitelů KDU-ČSL.

Pobýval na motocyklovém závodě O velkou cenu ČR. Jako praktikující katolík odjel do blízkých Ostrovačic, aby se zúčastnil nedělní mše sv. Jenže, ta už byla skončena, z nástěnky před kostelem se ale dověděl, že druhá mše probíhá právě v Říčanech, a tak využil šanci stihnout pohodlně alespoň další mši - v Knínicích.

Šlo tedy spíš o (časovou) náhodu, ale bylo to pěkné, milé setkání. Ing. Juránek si nevtíravě a velmi přátelsky popovídal s lidmi, kteří přicházeli do kostela, s mnohými si stiskl ruku. Improvizovaná beseda pokračovala i po skončení bohoslužby. Otce Ludvíka pochválil, že „zveřejňuje svou pracovní dobu“, díky tomu mohl být účasten mši svaté. 

Autoři článků: