Den dětí (1993)

V neděli 6. června t. r. za slunečného počasí uspořádali rodiče z manželského společenství odpoledne plné her a soutěží ke Dni dětí. Sportovní klání probíhalo na farské zahradě v Ostrovačicích za účasti dětí různých věkových kategorií od jednoho roku až po školáky třetích tříd.
Na programu byly různé soutěže s míčem, běh a skok do dálky, kdo nejdéle vydrží stát na jedné noze, běhání v pytlích a spousta jiných. O smích a dobrou náladu nebyla nouze, zvláště pak, když svoje nejmenší ratolesti zastupovali v těchto „náročných“ disciplínách tatínkové. Právě na nich záleželo, zda svým ročním nebo několika měsíčním potomkům vybojují odměnu v podobě perníkového srdíčka nebo lízátka.
Starší děti soutěžily ve svých věkových kategoriích podle schopností. Motivací všem pak byla, jak jinak, sladká odměna, omalovánky či tužka, čokoláda nebo zdobené perníčky.
Povzbuzovali všichni - maminky, tatínkové a také náš pan farář si vyzkoušel některé ze zajímavých úkolů a zasoutéžil si s dětmi. Nechybělo ani občerstvení z farní kuchyně v podobě osvěžujícího čaje a něčeho dobrého na zub.
V podvečer tatínkové zapálili táborák a maminky připravily buřty k opékání. Svoje místo zde měly i písničky při kytaře a závěrečná děkovná modlitba.
Děti se rozcházely do svých domovů sice unavené, ale šťastné a plné hezkých zážitků.

Autoři článků: