Pěší pouť na Velehrad 2010 (pozvánka)

19.08.2010 - 16:30

Již potřetí budeme putovat na Velehrad v některém z osmi proudů poutníků. 10. pěší pouť na posvátný Velehrad má hlavní duchovní téma "Desatero Božích přikázání". Pouť vyvrcholí mší sv. v bazilice na Velehradě v sobotu 21. 8. ve 12 hodin.

Pro poutníky z našich farností připadají v úvahu následující čtyři alternativy (pokud nepočítáme další akce jednotlivců à la Radim):

1. Putovat pěšky z Brna-Bystrce

Poutníci ze sousední s námi spřátelené farnosti vycházejí pěšky ve středu 18. srpna v 6.30. Srdečně nás zvou, abychom se k nim přidali. Sraz je v 6.15 u kostela sv. Janů v Bystrci.

  1. den: Brno-Bystrc - Blučina (33 km)
  2. den: Blučina - Žarošice - Věteřov (33 km)
  3. den: Věteřov - Sv. Kliment - Buchlovice (28 km)
  4. den: Buchlovice - Velehrad (8 km)

2. Putovat pěšky z Ratíškovic

Jinou možností je posílit maličký jižní proud z Ratíškovic (kdybychom tento směr prodloužili, putovali bychom ze samotné Soluně!). O. Ludvík půjde letos s farníky z Ratíškovic, ze své předchozí farnosti, již popáté a jako každý rok by moc rád vzal s sebou své nynější farníky.

Sraz je ve čtvrtek 19. srpna v 16 hodin u kostela v Ratíškovicích. Vycházíme v 16.30.

  1. den: Ratíškovice - Bzenec (10 km)
  2. den: Bzenec - Boršice u Buchlovic (25 km)
  3. den: Boršice u Buchlovic - Velehrad (8 km)

3. Přijet do Buchlovic autobusem a pak pěšky

Další možností, kterou nám nabízejí bystrčtí farníci, je putovat pěšky s ostatními poutníky pouze posledních 8 km z Buchlovic na Velehrad.

Sraz je u bystrckého kostela v sobotu 21. srpna v 5.45. Autobus do Buchlovic vyjíždí v 6 hodin.

4. Přijet až na Velehrad autobusem

Autobusem vyjíždějícím z Bystrce v sobotu 21. srpna v 6 hodin (viz 3. možnost) je možné dojet až na samotný Velehrad a tam se přidat k poutníkům, kteří budou k bazilice postupně přicházet z různých směrů, a spolu s nimi prožívat vyvrcholení pouti při mši sv. v poledne.

Další informace

S sebou pro poutníky z Bystrce a z Ratíškovic (možnosti 1 a 2): spacák, karimatku, pláštěnku, růženec a jídlo. Velká zavazadla (spacák, karimatku) poveze doprovodné vozidlo.

Ti, kteří mají zájem jet autobusem z Bystrce 21. srpna (možnosti 3 a 4), se hlaste co nejdříve u Jany Pálkové (mobil: 608470415), jinak bude autobus obsazen. Tímtéž autobusem je možné se svézt i zpět (týká se poutníků ze všech čtyř možností), opět pouze po předchozí domluvě s paní Janou Pálkovou. Cena cesty tam a zpět je 200,- Kč, cesta cesty pouze tam 100,- Kč.