Setkání seniorů 17.3

Ve středu 17. března se na faře v Ostrovačicích konalo obvyklé setkání seniorů. Bylo nás tentokrát o něco méně než jindy (kolem deseti), což ovšem nijak neubralo na kvalitě a zajímavosti programu i na radosti z našeho setkání.

Po úvodní modlitbě (taky jsme si rozdali "modlitbu ve stáří" od sv. Františka Saleského) jsme nejprve nějakou dobu hovořili o právě probíhajícím "Roku kněží".

Mluvili jsme o sv. faráři arském, kvůli kterému - při příležitosti 150 let od jeho smrti - byl "Rok kněží" vyhlášen. Četli jsme si úryvek z knihy Wilhelma Hünnermana, Farář arský, o těžkostech, které měl Jan Maria Vianney při svém studiu a o tom, jak důležitá je svatost života, která proměňuje svět (to se netýká pouze kněží).

V navazujícím rozhovoru jsme se dotkli bolesti z pedofilních skandálů kněží, které tolik hýbou církví v těchto dnech (o těchto otázkách viz příspěvky Petra Žaloudka zde a zde). Jak podotkla jedna účastnice setkání, určitě není náhoda, že se tyto věci dějí právě v tomto roce kněží, že to Boží milostí přispěje k očištění a oživení života církve.

Mluvili jsme pak taky o celibátu, homosexualitě nebo třeba lehkomyslnosti.

Dalším bodem programu bylo promítání fotek z návštěvy našich farníků v Kanadě. Obdivovali jsme přitom především Boží dílo stvoření.

Nechybělo vynikající pohoštění z darů, které účastníci přinesli, a obvyklá rozcvička, kterou vedla naše vedoucí, paní Ludmila Franzová.

Již teď se můžeme těšit na další setkání, které se bude konat dne 16. června.