Brána milosrdenství

Po celou postní dobu (2016) probíhal v našich kostelích program pro děti „Brána milosrdenství“. Tento program připravilo Katechetické centrum brněnského biskupství a spočíval v tom, že každý týden děti (a nejen ony) dostaly úkol plnit jeden ze skutků duchovního milosrdenství (o něco podobného jsme se snažili i v adventu před několika měsíci).

Plněním úkolů jsme odemykali po částech symbolickou bránu milosrdenství, vyrobenou z lepenky v kostelích v Říčanech a ve Veverských Knínicích. Vyvrcholením tohoto programu byla „Neděle milosrdenství“ 3. dubna 2016, kdy jsme si připomenuli Boží milosrdenství, které je mnohem větší než každé milosrdenství lidské. Celé velikonoce jsou totiž svátky Božího milosrdenství.

Našimi papírovými branami se nedá projít, můžeme se ale těšit, až např. na naší farní pouti v květnu projdeme skutečnou branou milosrdenství ve Žďáru nad Sázavou. Ale vlastně ani ta není úplně nejskutečnější! Pravá brána milosrdenství je náruč Ježíše Krista, otevřená pro každého člověka!