80. narozeniny Zdeňka Pololáníka

Při příležitosti 80. narozenin p. Zdeňka Pololáníka, známého hudebního skladatele a ostrovačického varhaníka (nar. 25. října 1935) se v tyto dny konaly a konají mnohé akce, především koncerty, které jsme avizovali na našich webových stránkách (a kterých se i mnozí naši farníci zúčastnili).

Jedná se např. o Hudební festival Zdeňka Pololáníka v Tišnově – koncert 1 a 2 (viz fotografie níže), o Varhanní festival Zdeňka Pololáníka v České Třebové – koncerty 1, 2, 3, 4, 5, o koncerty „U jezuitů“ v Brně – 1 a 2, o Forfest v Kroměříži aj. P. Pololáník při této příležitosti obdržel ocenění od brněnského biskupa. Až do Ostrovačic přijeli poblahopřát p. Pololáníkovi Cantores gradecensis (viz fotografie).

Farníci Ostrovačic, Říčan a Veverských Knínic oslavenci popřáli k jeho jubileu na konci nedělní mše sv. přímo v den jeho narozenin. O pár dní později v pátek 30. října se konalo na faře v Ostrovačicích setkání „Kulatý stůl se Zdeňkem Pololáníkem“, kde jsme měli příležitost popřát oslavenci každý osobně a položit mu jakoukoliv otázku.

Moc děkujeme Bohu za tohoto dobrého člověka, který žije mezi námi, kterého jsme mohli poznat a se kterým se můžeme setkávat. Kéž mu Pán dopřeje hojná dlouhá léta ve zdraví, spokojenosti i další plodné činnosti ke slávě Boží!